Aserbaidžaani Huvikool Orhan
Prindi lehekülg

Asutamise aeg

Huvikool alustas oma tegevust 2010. aastal.

Õppetegevuse ja õpilastele korraldatavate ürituste tutvustus

Kooli põhieesmärk on toetada Eestis elavate aserbaidžaani rahvusest laste emakeele õppimist ja kodumaa kultuuri ning ajaloo tundmist, olla ka eestvedaja aserbaidžaani laste integreerimisel Eesti ühiskonda. Huvikool on kultuurisild aserbaidžaani noorte ja kodumaa vahel.

Kooli tegevused toimuvad kord nädalas (laupäeviti), kokku 2 tundi.

Tegevused: aserbaidžaani keele ja kirjanduse, ajaloo ning kultuuri tunnid. Samuti käib koos tantsuring, mis on laste jaoks ühtviisi  meelelahutus ja samal ajal on neil võimalus saada teadmisi  aserbaidžaani rahvatantsu ajaloost, elementidest ja loomulikult õpivad lapsed  tantsima.

Üritused:  toimub kaks olulisemat üritust – Novruz ja Aserbaidžaani Iseseisvusepäev (kus osalevad ka vanemad). Samuti korraldatakse ekskursioone ja õppekäike, mis annavad lastele võimaluse oma teadmisi täiendada ja keelt arendada.

Õppeviis ja meetodid: testid (aasta alguses, keskel ja lõpus), arengumapi valmistamine, keelt arendavad mängud, vestlused (teema laste soovi järgi), lühikesed esitlused lastelt Aserbaidžaani kohta, lastega koos küpsetamine, erinevad üritused ning ekskursioonid, kogukonna raadiosaate „Odžaag“ toimetamine jne.

Vastuvõtuinfo

Kooli oodatakse aserbaidžaani keele ja kultuuri huvilisi, 3-18-aastaseid lapsi ja noori. Vastuvõtutingimused: lapsed vanuses 3-12 aastat – vanemate sooviavaldus ja lapse ID-kaardi koopia; lapsed vanuses 13-18 aastat – lapse sooviavaldus ja lapse ID-kaardi koopia.

Õpilaste edulood

Aserbaidžaani maine muutub maailmas aina paremaks. 2012. a toimus Aserbaidžaanis Eurovisiooni lauluvõistlus ning 2015. aasta juunis toimusid esimesed Euroopa mängud Bakuus, mis suurendasid Aserbaidžaani-huviliste arvu. Kooli poole on pöördunud mõned noored (teise rahvuse esindajad) sooviga õppida aserbaidžaani keelt. Koolil on kavas nende soovid täita ja lisada õppekavasse tegevuskava ka mitte-aserbaidžaani juurtega noorte õpetamiseks.

Koolijuhi kontaktid

Sanam Aliyeva
Aserbaidžaani Huvikooli Orhan juhataja
Tel +372 5595 6950
E-post: sanam.aliyeva@gmail.com