Aserbaidžaani Pühapäevakool
Prindi lehekülg

Asutamise aeg

Pühapäevakool alustas oma tegevust aastal 1989.

Õppetegevuse ja õpilastele korraldatavate ürituste tutvustus

Kooli tegevused toimuvad kord nädalas pühapäeviti, kokku 3 tundi.

Kooli põhieesmärk on toetada Eestis elavaid aserbaidžaani lapsi emakeele õppimisel ning kodumaa kultuuri ja ajaloo tundmisel. Koolis töötavad asjatundlikud pedagoogid.

Tegevused: toimuvad aserbaidžaani keele ja kirjanduse, käsitöö, kokanduse, rahvatantsu, ajaloo ning kultuuri tunnid.

Üritused: tähistatakse kahte olulisemat üritust – Novruz ja Aserbaidžaani Iseseisvusepäev. Lisaks sellele korraldatakse pühapäevakoolis pidusid Aserbaidžaani rahvakalendri järgi ning õpilastele ekskursioone.

Õppeviis ja -meetodid: testid (aasta alguses ja lõpus), erinevad aktiivõppe meetodid, keelt arendavad mängude mängimine ja filmide vaatamine.

Kuna pühapäevakooli laste vanus ja keeleoskuse tase on väga erinev, töötatakse kahes rühmas – vanemad ja väikesed lapsed õpivad eraldi. See annab õpetajale võimaluse oma õppekava plaanida vastavalt õpilase vajadusele ning õpilastel on ka hea võimalus õppida rühmas, kus laste arv on väike ja keele tase on enam-vähem sama.

Vastuvõtuinfo

Lapsed vanuses 3–12 aastat: vanemate sooviavaldus, lapse ID-kaardi koopia.

Lapsed vanuses 13–18 aastat: lapse sooviavaldus, lapse ID-kaardi koopia.

Õpilaste edulood

Õppimine Aserbaidžaani pühapäevakoolis võimaldab õpilastel hiljem lihtsamalt sisse astuda Aserbaidžaani ülikoolidesse. Näiteks astusid hiljuti kaks õpilast sisse Aserbaidžaani Pedagoogika Ülikooli ja Aserbaidžaani Diplomaatide Kooli.

Kuna pühapäevakoolis toimub õpilaste mitmekülgne areng, siis osalevad pühapäevakooli noored edukalt ülemaailmsetel aserbaidžaani kogukonna poolt korraldatud seminaridel ning erinevates projektides.

Koolijuhi kontaktid
 

Ragsana Khalilova
Aserbaidžaani Pühapäevakooli juht
Tel +372 5558 1119
E-post: raksana8787@mail.ru