Kabardiini Pühapäevakool
Prindi lehekülg

Asutamise aeg

Kool asutati 2006. aastal.

Õppetegevuse ja õpilastele korraldatavate ürituste tutvustus

Õppekava peamine ja tähtsaim ülesanne on Kabardi-Balkaarias elavate rahvaste kultuuri õppimine. Peamiste adatide ehk rahva tavade ja õigusreeglite koosluste, ajaloo ning käitumisreeglite tundmiseta pole võimalik mõista, arendada, säilitada oma rahva kultuuri ja tutvustada seda teistele.

Õpetamise mitte vähem tähtis osa on keeleõpe. Keelt õpetatakse erinevate metoodikate abil: traditsiooniline (kasutame kirjanäidiseid, aabitsat, valmistame sõnaraamatuid) ja mänguline – käsitööesemete valmistamine, laulude õppimine.

Tantsude lavastamisel tutvutakse muusika, iseloomulike liigutuste, kostüümide ja ornamentidega ning sõnastatakse liigutusi kabardi keeles. Lapsed näitavad oma oskusi avatud tundides.

Õppekava osaks on ka rahvapühade ettevalmistamine ja läbiviimine. Korraldatakse ekskursioone Eesti muuseumidesse selleks, et võrrelda eestlaste ja kabardide eluolu, leida ühised elemendid.

Vastuvõtuinfo

Kooli saavad sisse astuda kõik soovijad vanuses 3–18 aastat vanemate avalduse alusel.

Õpilaste edulood

Kooli õpilased võitsid 3. koha kabardi tantsu esitamise eest Kabardi-Balkaarias toimunud konkursil „Altõn–Maidan–Elbrus“. Lisaks autasustasid žürii kaasesimehed Biser Kirov ja Muhtar Kudajev lapsi auhinnaga rahvatraditsioonide säilitamise eest.

Koolist räägiti Naltšiki (Venemaa Föderatsiooni Kabardi-Balkaaria Vabariigi pealinn) televisioonis ja kirjutati ajalehtedes.
Kooli õpilased on saanud mitmete Eestis ja välismaal toimunud konkursside laureaatideks kabardi tantsude ja laulude esitamise eest.

Koolijuhi kontaktid

Ilona Thagazitova
Kabardiini Pühapäevakooli juhataja
Tel +372 554 8496
E-post: 
ilona.thagazitova@mail.ee