Maardu Ukraina Pühapäevakool
Prindi lehekülg

Asutamise aeg

Maardu Ukraina Pühapäevakool Stožarõ alustas tegevust 2001/2002 õppeaastal. Kooli asutas MTÜ Ukraina Kultuuri-Haridusühing Stožarõ, eesotsas Leonid Tšuprinaga. Kool asub Maardus aadressil Karjääri 4.

Kool asutati Maardu Linnavalitsuse, Ukraina Suursaatkonna Eestis ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed toetusel.

Õppetegevuse ja õpilastele korraldatavate ürituste tutvustus

Pühapäevakool on kohaks, kus ukraina ja segaperedest lapsed saavad arusaadavas ja põnevas vormis omandada ukraina keele aluseid ning täiendada oma teadmisi. Nad omandavad teadmisi kirjandusest ja ajaloost, õpivad ukraina traditsioone, tavasid  ning laulavad ukraina laule. Õppekava aluseks on võetud T. G. Ševtšenko nimelise Ülikooli (Kiiev) õppekava.

Koolis korraldatakse erinevaid kultuuriüritusi, mis on peamiselt pühendatud Ukraina ajaloo ja kultuuriga seotud tähtpäevadele, need on: Ukraina Sobornost’i päev, Iseseisvuspäev, emadepäev. Tähistatakse ka religioosseid pühi: Püha Nikolai päeva, jõule, lihavõtteid. Igal aastal korraldatakse ukraina luuletajale ja mõtlejale Tarass Ševtšenkole pühendatud õhtu. Pühapäevakool osaleb aktiivselt ukraina kogukonna kõikidel üritustel.

Õpilastele korraldatakse rahvusnuku motanka ja puumänguasjade valmistamise, lihavõttepühade põsankate (vaha ja värvainete abil traditsiooniliste sümbolitega kaunistatud munad) värvimise   töötubasid.

Kooli juures tegutseb rahvustraditsioonide lasteteater „Vertep“.

Keelepraktikat saavad lapsed rahvusvahelistes laste- ja noortelaagrites Ivano-Frankivski ja Lvivi oblastites.

2010. aastal sai pühapäevakool juriidilise isiku staatuse. Tänaseks õpib koolis 11 last. Ukraina-õppe tunde viib läbi Alla Paskalenko. Tunnid toimuvad igal pühapäeval kell 13.00-16.00.

Vastuvõtuinfo

Ukraina Pühapäevakool Stožarõ on asutatud ukraina päritolu lastele, kes soovivad õppida ukraina keelt, kirjandust ja ukraina rahva ajalugu. Koolitöös osalemiseks palutakse ühendust võtta  kooli juhiga.

Õpilaste edulood

Iga õppeaasta lõpus autasustatakse pühapäevakooli õpilasi eriauhindadega õppeedukuse ja kooli ning kogu ukraina ühingu tegevuses osalemise eest. Samuti jagatakse lastele ka kingitusi.

Pühapäevakooli lapsed  osalevad I Rahvusvahelisel Ukraina Rahvaloomingu Festivalil, mis toimub iga aasta augustis Ukrainas rahvusvahelises laagris Artek. Samuti on  õpilased osalenud välismaa ukraina laste rahvusvahelisel  Loomingufoorumil, mis toimus Kiievis ning olnud tegevad ka rahvusvahelises projektist „Maailm laste silmade läbi“.

Koolijuhi kontaktid

Anna Smirnova
Ukraina Pühapäevakooli juht
Tel 5565 1626
E-post: ukr.stozary@gmail.com