News
Print page
Integratsiooni Sihtasutuse uus nõukogu määras toetusi
22.06.2004

Sihtasutuse nõukogu kogunes 21. juunil koosolekul esimest korda uues, seitsmeliikmelises koosseisus: Paul-Eerik Rummo, rahvastikuminister; Einike Uri, Siseministeeriumi rahvastiku ja regionaalala asekantsler; Haridus- ja Teadusminister Toivo Maimets; Tallinna Pedagoogikaülikooli rektor Mati Heidmets; Riigikogu liikmed Sergei Ivanov ja Ants Pauls; Ühenduse Alkoholivaba Eesti esimees Ignar Fjuk. Nõukogu esimehena jätkab rahvastikuminister.

Määrati toetused üldkonkursile laekunud kaheksale projektile kogusummas 420 235 kr. Toetuse said Virumaa Info-ja Koolituskeskus MTÜ, MTÜ Arengukeskus EHO, Slaavi Ühing Läte, Ühendus „Noored noortele", teatristuudio Grotesk ja teater Ilmarine; Eesti Kunstimuuseumi filiaal Adamson -Ericu Muuseum ja Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus. Eksamikeskusele (REKK) eraldati toetus, et korraldada põhiseaduse ja kodakondsuse eksamid mittekodanikest kooliõpilastele oma kooli juures.

Otsustati kuulutada välja rahvuskultuuriseltside projektide konkursi järjekordne taotlusvoor tähtajaga 16. august.

Jätkates aastatel 2000 ja 2002 teostatud integratsioonialaseid uuringuid, korraldatakse ka sel aastal teadusuuringute (ehk integratsiooni üldmonitooringu) konkurss tähtajaga 12. august.