Piiriülene koostöö mentorlus- ja tugiteenuse pakkumisel töötutele vähelõimunud püsielanikele CROSS CB525
Projekti üldiseks eesmärgiks on toetada Eestis elavaid töötud vähelõimunud püsielanikke ja Soomes elavaid Eestist pärit inimesi ning ka organisatsioone Eestis ja Soomes, kes on valmis tööle võtma erinevatest rahvustest inimesi.
Projekti raames viiakse läbi uuringu kaardistamaks Soomes, peamiselt Helsingi ümbruses elavate ja/või töötavate Eestist pärit inimeste vajadusi, mis aitaksid neil tõhusamat Soome ühiskonda sulanduda. Uuringu põhjal luuakse Soomes elavatele ja/või töötavatele Eestist pärit inimestele tugirühmad ja alustatakse neile mentorlusteenuse pakkumist.
Projekti käigus valmib Eesti jaoks töötutele vähelõimunud püsielanikele mõeldud ühiskonda integreerumist ja tööleidmist soodustav mentorlusprogramm, mille aluseks on võetud Soome programm FIKA.
Lisaks viiakse Eestis ja Soome organisatsioonides läbi mitmekesisust väärtustavaid tegevusi. Tegevuste abiga soovitakse suurendada teadlikkust mitmekesisest töökeskkonnast ja ühtlasi suurendatakse ka organisatsioonide valmisolekut värvata tööle erinevatest rahvustest inimesi.
Projekti tegevused
Eestis:
- Soomes elavatele ja/või töötavatele Eestist pärit inimestele suunatud uuringu läbiviimine ning Eestis teostatud varasemate asjaomaliste uuringute tulemuste analüüsimine.
- Töötu vähelõimunud püsielanikele mõeldud mentorlusprogrammi kohandamine, piloteerimine ja hindamine.
- Töökollektiivides mitmekesisust väärtustavate tegevuste elluviimine.
Tule mentoriks
Tule mentiiks
Soomes
- Tugiteenuse pakkumine Soomes elavatele ja/või töötavatele Eestist pärit inimestele.
- Eestist pärit inimestele suunatud mentorlusprogrammi läbiviimine ja hindamine.
- Töökollektiivides mitmekesisust väärtustavate tegevuste elluviimine.
Projekti tulemused
On läbiviidud kaks töötu vähelõimunud püsielanikele suunatud mentorlusprogrammi Eestis ning tugirühmad ja mentorlusprogramm Eestist pärit inimestele Soomes, mille tulemusena on soodustatud projektis osalenud inimestel toimetulek tööturul.
On suurenenud teadlikkus mitmekesisest töökeskkonnas ja on suurenenud organisatsioonide valmisolek võtma tööle erinevatest rahvustest inimesi.
Toetussumma: 140 457, 85 EUR
MISA omafinantseering: 14 602, 31 EUR
Luckan Integration omafinantseering: 19 237, 15 EUR
Projekti kogumaksumus: 174 297, 31 EUR
Projekti elluviimise aeg: 01.04.2016-31.03.2018
Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu fondi poolt rahastatava INTERREG Kesk-Läänemere 2014-2020 programmi vahenditest. Projekti partneriteks on Integratsiooni Sihtasutus ja Föreningen Luckan r.f haru Luckan Integration.
Lisainfo:
Ljudmila Peussa
Tel: +372 5556 3452
koostöötegevuste valdkonnajuht
E-post: ljudmila.peussa (at) integratsioon.ee |