Puškini Instituudi vene keele kool
Prindi lehekülg

Asutamise aeg

Puškini Instituudi vene keele kool asutati 2004. aastal.

Õppetegevuse ja õpilastele korraldatavate ürituste tutvustus

Kooli õppekava on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis EHIS. Õppetöö toimub järgmistes ainetes: vene keel, kirjandus, kõne arendamine, Venemaa kultuur ja ajalugu. Õpilased külastavad erinevaid kultuuriüritusi (näiteks etendusi Vene Teatris), käivad tutvustavatel reisidel Venemaal (Peterburi ja Moskvasse), külastavad Eestis venelastega seotud ajaloolisi paiku (Kadriorg, Pühtitsa Uspenski Naisklooster Kuremäel), osalevad vene rahvanukkude valmistamise töötubades jne. Samuti korraldab kool suvelaagreid.

Vastuvõtuinfo

Puškini Instituudi vene keele kool korraldab igal aastal õpilaste vastuvõtu järgmistel õppesuundadel: vene keel eesti keeles õppivatele venekeelsetele lastele, vene keel vene keeles õppivatele lastele.

Õppetöö toimub neljas vanuserühmas (ja tasemel): 1.–3. klassid; 4.–5. klassid; 6.–9. klassid; gümnaasiumiõpilased. Tunnid toimuvad puhkepäeviti (4 akadeemilist tundi, 1 kord nädalas) Tallinna kesklinnas asuvas Puškini Instituudi ruumides aadressil Maneeži 7. Kursuse lõpetades antakse õpilasele  sertifikaat läbitud õppetöö kohta.

Registreerimiseks on vaja täita avaldus kodulehel www.pushkin.ee ja saata see e-posti aadressile kool@pushkin.ee.

Õpe algab septembri keskel ja kestab mai lõpuni.

Õpilaste edulood

Koolis õpib palju mitmekülgsete hobidega lapsi. Igal on oma edulood ja saavutused. Aivar Kamal asus kooli õppima juba väikese lapsena. Ta on võitnud kaks aastat järjest esimese koha vene keele internetiolümpiaadi, samuti üle-eestilise kodanikupäeva e-viktoriini. Ta õpib giidide koolis ja viib läbi Tallinna linna ekskursioone oma koolikaaslastele.

Valeria Isajeva on Puškini Instituudi vene keele kooli vilistlane. Ta on osalenud  mitmeid kordi vene keele rahvusvahelisel olümpiaadil, kus ta võitis mitmeid esikohti. Ta kirjutab stsenaariume ja korraldab üritusi ning on õpilaste esinduskogu kultuurijuht. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja kontsertidel Eestis, Ukrainas, Poolas. Samuti lööb ta kaasa erinevates vabatahtlikes projektides.


Kontaktid:
 

Tel: 55 631 362

E-post: kool@pushkin.ee