Uudised
Prindi lehekülg
Sügisest algab riigi toel õppetöö 24 rahvusvähemuste pühapäevakoolis
20.07.2017

PRESSITEADE

Eelseisval õppeaastal rahastatakse 112 400 euroga ukraina, vene, aseri, läti, ingeri-soome, tatari, kabardiini, valgevene ja armeenia pühapäevakoolide tegevust. Toetust saab 24 kooli Tallinnast, Tartust, Valgast, Viljandist, Toilast, Koselt, Jõhvist, Narvast (õppetööga Sinimäel), Tabasalust, Tapalt ja Sillamäelt.

Augusti lõpus avab sihtasutus veel teise taotlusvooru, kuhu on oodatud taotlusi esitama kõik Eestis tegutsevad rahvusvähemuste pühapäevakoolid, kes esimeses voorus rahastust ei saanud.

Integratsiooni Sihtasutuse partnerlussuhete valdkonnajuhi Kristina Pirgopi sõnul on rahvusvähemuste pühapäevakoolide ülesanne õpetada järeltulevaid põlvkondi tundma nende esivanemate rahvuskultuuri. „Nädalavahetusel toimuvates pühapäevakooli tundides
õpivad lapsed oma emakeelt ja kombestikku. Pühapäevakool aitab säilitada rahvuslikke traditsioone ning tänapäevases maailmas ununevaid käsitööoskusi,“ lisas ta.

Eestis tegutseb üle 30 rahvusvähemuste pühapäevakooli, mis on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Vastavalt taotlusvooru tingimustele peab toetust taotlev pühapäevakool olema seal registreeritud.

Rahvusvähemuste pühapäevakoolide tegevust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riigieelarvest.

Rahvuspõhiste pühapäevakoolide tegevust on riik toetanud alates 2004. aastast.

Pühapäevakoolide kontaktidega ja õppetegevuse kirjeldusega on võimalik tutvuda Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel: https://www.integratsioon.ee/rahvuskultuuriseltside-puhapaevakoolide-kontaktid 
 

Lisainfo:
Kristina Pirgop, partnerlussuhete valdkonnajuht
Tel 519 41147