Uudised
Prindi lehekülg
Sel nädalal alustas tegevust integratsiooniinspektor
06.09.2017

PRESSITEADE

Alates 4. septembrist alustas tegevust integratsiooniinspektor, et võtta vaatluse alla Eesti lõimumisega seotud võtmeprobleemid ning jälgida, kuidas on tagatud valdkondliku tegevuskava „Lõimuv Eesti 2020“ strateegiliste eesmärkide täitmine.

Integratsiooniinspektor on puhas eestlane Juhan Sepp, kes hindab selliseid murekohti nagu kodakondsus, keeleõpe, mida tähendab integratsioon vene emakeelega inimese jaoks ning diskrimineerimine ja klaaslagi. Ta püüab aru saada, mis tunne võib olla vene emakeelega inimesel, kes elab Eestis.

Tegemist ei ole siiski Integratsiooni Sihtasutuse koosseisus tööd alustanud uue spetsialistiga, vaid humoorika tegelasega sel nädalal käivitunud lõimumisteemalisest ristmeediaprogrammist, mille raames valmis kuueosaline saatesari „Meie Eestid“, kus integratsiooniinspektori rollis on Sergo Vares.

Igas saates tutvustab üks vene emakeelega saatejuht endale kõige olulisemaid paiku Eestis. Saatejuhtide tee viib Lasnamäele ja Laulasmaale, Vasknarva ning Võrtsjärve äärde, Paidesse ja Osmussaarele, pakkudes huvitavat kõrvalpilku pealtnäha tuttavatele kohtadele. Saadetes esinevad Nikolai Bentsler, Dmitri Kosjakov, Aleksandr Žilenko, Tatjana Kosmõnina, Sergei Furmanjuk, Sergo Vares.

Ristmeediaprogrammi ehk audiovisuaalse lahenduse edastamist interneti, raadio- ja telekanalite abil teostab hanke võitnud MTÜ Kinoteater. Meie Eestid” autorid on Mari-Liis Lill ja Paavo Piik, režissöör Anna Stepanova, operaator Madis Reimund ja helilooja Aleksandr Žedeljov.

Saatesari „Meie Eestid“ (nii eesti keeles kui eesti keeles koos venekeelsete subtiitritega) on eetris perioodil 04.09-13.10 ETV-s esmaspäeviti kell 20:30, kordused kolmapäeviti 14:05 ja pühapäeviti 17:00; ETV+-s reedeti kell 21:00, kordused pühapäeviti 10:30, teisipäeviti 12:15 ja kolmapäeviti 17:30.

Avasaadet Nikolai Bentsleriga võite vaadata siit: http://etv.err.ee/l/elusaated/meie_eestid

Valminud on Facebooki leht: https://www.facebook.com/meieestid/ ja veebileht: http://meieeestid.ee/


Meie Eestid vaatajamäng kutsub vaatajaid üles jagama oma Facebooki või Instagrami kontol pilti või videot oma lemmikpaigast Eestis, kirjutama (või rääkima) paari sõnaga, miks just see koht on tähenduslik, lisada juurde hashtag: #meieeestid. Parimate piltide ja lugude vahel lähevad loosi auhinnad (vt https://www.facebook.com/pg/meieestid/posts/ või http://meieeestid.ee/

Programmi eesmärk on tutvustada eestlastele ja muust rahvusest inimestele positiivseid ning lõimumist toetavaid hoiakuid, mis eksisteerivad tänapäevases Eesti ühiskonnas tänu nende igapäevasele suhtlemisele ja koostööle.

Ristmeediaprogrammi valmimist toetas Euroopa Sotsiaalfondi lõimumist toetavate tegevuste raames Integratsiooni Sihtasutus.