Uudised
Prindi lehekülg
Integratsiooni Sihtasutus ja kultuuriministeerium otsivad lõimumisprobleemidele värskeid lahendusi
17.10.2017

Integratsiooni Sihtasutus koostöös kultuuriministeeriumiga korraldab Eestis esmakordselt lõimumise häkatoni, et leida uudseid ja põnevaid lahendusi lõimumisprobleemidele. Kahepäevane häkaton leiab aset 24.-25. novembril, sel neljapäeval, 19. oktoobril, kell 16:00-18:00 oodatakse huvilisi infopäevale Kopli restorani (Kopli 25, Tallinn).

Lõimumise häkatonile on oodatud eri taustaga huvilised ja eksperdid, kes jagunevad 30 tunniks tiimideks, kelle ülesanne on luua projekti kavand või tehnoloogilise lahenduse idee ühe probleemi lahendamiseks.

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar usub, et erineva taustaga eksperdid, praktikud ja aktiivsed kodanikud on suutelised välja tulema värskete mõtetega.

„Äkki just lõimumise häkatonil leiame me uusi lahendusi, kuidas innustada erineva keele- ja kultuuritaustaga inimesi rohkem omavahel suhtlema või mida teha, et eesti keelest erineva emakeelega elanikud ei tunneks ennast Eesti tööturul nõrgemal positsioonil,“ lausus Käosaar.

Parimad meeskonnad saavad oma ideede realiseerimiseks toetust Integratsiooni Sihtasutuselt, samuti ootavad neid eriauhinnad sponsoritelt.

Infopäeval 19. oktoobril kell 16:00-18:00 Kopli restoranis (Kopli 25, Tallinn) räägivad häkatoni korraldajad lõimumisvaldkonna kõige olulisematest väljakutsetest, arengutest ning vastavad tekkinud küsimustele.

Registreeru infopäevale: https://www.integratsioon.ee/uudised?news_id=1044

Lõimumise häkatonist:

30tunnine häkaton toimub 24.-25. novembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. Häkaton algab reede, 24. novembri, hommikul kell 10:00 ideede tutvustusega, seejärel moodustatakse 4-5liikmelised tiimid, kes kohe alustavad tööd. Tiimid saavad küsida mentoritelt nõu reede jooksul ning peavad andma aru projektide edenemisest reede õhtul. Häkaton lõpeb laupäeval kell 14:00, mil tiimid teevad oma projekti esitluse ning žürii annab üle auhinnad.

Häkatoni tulemuseks võib olla:
- projekti kavand ühe probleemi lahendamiseks;
- tehnoloogilise lahenduse (äpp/veebileht jne) tutvustav materjal powerpointi või veebipõhise onepageri näol.

Lisainfo:

Olga Sõtnik
Kultuuriministeeriumi peaspetsialist
Tel: 51 20 962
E-post: olga.sotnik@kul.ee