Uudised
Prindi lehekülg
Oluline põhjus, miks soovitakse keelekohvikute läbiviijana näha ka uusi ja väiksemaid tegijaid
18.10.2017

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja avatud hanke eesti keele kohvikute läbiviimiseks 2018. aastal Tallinna Mustamäe, Lasnamäe ja Haabersti linnaosas, Maardus, Paldiskis, Keilas, Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel Järve ja Ahtme linnaosas ning Jõhvis, Kiviõlis ja Püssis.

Kui varem on Integratsiooni Sihtasutus otsinud tegijaid, kes korraldaks keelekohvikuid üle kogu maakonna, siis nüüd soovitakse leida läbiviijaid iga linna ja koguni linnaosa kaupa eraldi.

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul olid ülemaakondlikke keelekohvikuid suutelised korraldama eelkõige suured keelefirmad, mistõttu jäi kasutamata kohapealsete tegijate potentsiaal.

„Usun, et väiksemaid mittetulundusühinguid, raamatukogusid või kultuurikeskusi kaasates keelekohvikute kvaliteet pigem tõuseb, sest ega kohalik tegija saa endale keskpärast taset lubada. Meie Integratsiooni Sihtasutuses tahame, et keelekohvik oleks mõnusa atmosfääriga koht, kuhu inimesed tõesti tahaksid tulla eesti keelt praktiseerima,“ ütles Käosaar.

Integratsiooni Sihtasutus kutsub seega suurte tegijate kõrval ka kohapealseid tegijaid julgelt hankes osalema. Peamiseks eeltingimuseks keelekohviku läbiviijale on eesti keele oskus ning vähemalt aastane kogemus täiskasvanutele eesti keele kui teise keele või võõrkeele õpetamisel.

Keelekohvikuid rahastab Euroopa Sotsiaalfond projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavateks tegevusteks toetuse andmise tingimused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.

Hanke ’Eesti keele iseseisva õppe nõustamine keelekohvikutes’ dokumentidega saate tutvuda siin: https://www.integratsioon.ee/kaimasolevad-konkursid?project_id=705

Lisainfo:

Kätlin Kõverik
Integratsiooni Sihtasutuse vanemnõustaja
Tel 533 32 774
E-post: katlin.koverik@integratsioon.ee