Uudised
Prindi lehekülg
Lõimumise häkatoni võitjad on selgunud
25.11.2017

Täna ja eile toimunud Eesti esimesel lõimumise häkatonil võidutses arutelude päeva Bazar korraldustoimkond Narvast, kes saab oma plaanide elluviimiseks 3000 eurot.

Ühtekokku esitleti kümmet ideelahendust, auhinna pälvisid neist neli.

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja ja häkatoni žüriiliikme Irene Käosaare sõnul oli võidutiimi trumbiks hästi läbimõeldud idee. „Bazari korraldustoimkonnal on väga selge nägemus, kuidas kaasata nii ettevõtteid, omavalitsusi kui ka riigiasutusi, et kohalikku kogukonda arendada ja lõimida,“ ütles Käosaar.  

2500eurose tšeki omanikuks said Lasnamäe noored, kes on juba omaalgatuslikult alustanud Human Library idee elluviimist. Noored kaasavad raamatukoguna inimesi, kelle unikaalsed lood ärgitavad kaasinimest mõistma ning aitavad üle saada stereotüüpidest ja vaenust.

1500 eurot otsustas žürii anda tervishoiumuuseumile, kelle eesmärk on korraldada eesti ja vene emakeelega gümnaasiumiõpilastele tervisefestival TerviSEKS.

500 eurot otsustas žürii anda Lasnamäe noortele MTÜst Youth Progress, kellel on innovaatiline idee, kuidas panna eesti ja vene emakeelega noored üksteisele õpetama elus vajalikke oskusi.

Auhinnafondi panid välja Briti Nõukogu ja Integratsiooni Sihtasutus.

Žüriisse kuulusid kultuuriministeeriumi asekantsler Piret Hartman, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar, Telliskivi loomelinnaku asutaja Jaanus Juss, siseministeeriumi osakonnajuhataja asetäitja Liana Roosmaa, Prototroni rahastu juht Jana Pavlenkova.  

Häkatoni  korraldasid kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus eesmärgil leida uudseid ja põnevaid lahendusi lõimumisprobleemide lahendamiseks.


Lisainfo:
Olga Sõtnik, häkatoni projektijuht
Tel 51 20 962
E-post: olga.sotnik@kul.ee