Uudised
Prindi lehekülg
Huvi eesti keele õppe vastu on ikka ülisuur
10.01.2018

Täna, 10. jaanuari keskpäeval Integratsiooni Sihtasutuse avatud 642 kohta tasuta eesti keele kursustele Tartus, Narvas, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järve Ahtme linnaosas ja Pärnus täitusid veidi enam kui tunni ajaga, Tallinna rühmad said täis kõigest 15 minutiga. Esimestena täitusid Tallinnas B1 ja B2 tasemel õpperühmad.

Väga kiiresti – mõne tunniga – täitusid kohad ka septembris, kui sihtasutus pakkus 572 õppekohta. Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuhi Jana Tondi sõnul avas sihtasutus seekord rohkem A1 tasemel õpperühmi nii Tallinnas kui ka Narvas - kui sügisel avati mõlemas linnas viis rühma, siis seekord kaheksa.

Keelehuvilised sööstsid täna südapäeval arvuti taha registreeruma sellise hooga, et korraks ei pidanud Integratsiooni Sihtasutuse kodulehekülg tekkinud pingele vastu. Õnneks sai probleem kiiresti lahendatud. 

Integratsiooni Sihtasutus avab eesti keele kursustele registreerimise regulaarselt kaks korda aastas – kui jaanuaris registreeruda ei õnnestunud, siis on uus võimalus septembris.

Jätkuvalt on aga võimalik registreeruda keelekohvikutesse (http://www.integratsioon.ee/keelekohviku-ankeet) ning eesti keele ja kultuuri klubidesse https://www.integratsioon.ee/eesti-keele-ja-kultuuri-tundmise-klubid.

Eesti keele kursustel õppimise kulud katab Euroopa Sotsiaalfond projektist „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavateks tegevusteks andmise tingimused“ ja kultuuriministeerium.


Lisainfo:

Jana Tondi
Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel 659 9069
E-post: jana.tondi@integratsioon.ee