Uudised
Prindi lehekülg
80 000 eurot antakse kultuuri- ja spordiprojektide toetuseks
24.01.2018

24. jaanuaril avas Integratsiooni Sihtasutus projektikonkursi kultuuri- ja sporditegevuste toetamiseks. Konkursile oodatakse projekte, mis haaraks kaasa eri kultuuri- ja keeletaustaga inimesi Eestis ning oleks pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Konkursi eelarve on 80 000 eurot, ühele projektile antav toetus on kuni 10 000 eurot.

Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuhi Jana Tondi sõnul sport ja kultuur soodustavad eri emakeelega inimeste lõimumist. „Sporti tehes ja kultuuriüritusi nautides hakkavad eri rahvusest inimesed märksa loomulikumalt omavahel suhtlema kui nad teeksid seda muudes olukordades. Ka on edukad spordi- ja kultuurikollektiivid tänapäeval järjest mitmekultuurilisemad, mõelge kasvõi profijalgpallimeeskondadele,“  märkis Tondi.
 

Tondi sõnul eelistatakse toetuse andmisel suurema ühiskondliku mõjuga projekte, mis pööravad tähelepanu Ida-Virumaale ning Harjumaa piirkondadele, kus elab palju vene keelt peamise suhtluskeelena kasutavaid inimesi. Soositud on aga ka ettevõtmised, mis aitavad muuta ühiskonda sallivamaks ja avatumaks, pannes rõhku suuremale koostööle Eesti eri rahvusrühmade vahel.  

Taotluste esitamise tähtaeg on 26. veebruar 2018 ning projektid tuleb ellu viia aprillist novembrini.

Infopäev taotlejatele on 08. veebruaril kell 14.30 Narva nõustamiskeskuses (Kerese Keskus, Kerese 3, 2. korrus) ja Tallinnas 13. veebruaril kell 14.00 (Lõõtsa 2A, 8 korrus). Infopäevale palume registreeruda aadressil marina.fanfora@integratsioon.ee
 

Eelmisel aastal toetati näiteks Narva Energiajooksu, Eesti jalgpalli Liidu projekti „Jalgpall ühendab!“, MTÜ Ethical Links projekti „Üheskoos spordis: uus-sisserändajate ja eestlaste ühisüritused“, MTÜ Rajamuusika projekti “Festival IDeeJazz’17 @ Narva”, ÕM Festivali OÜ projekti “Mägede Hääl”, Nutigeen OÜ projekti “Robootika perepäev "Laps robootikaõpetaja rollis"” ja mitmeid teisi – ühtekokku 15 projekti.
 

Konkurssi rahastab kultuuriministeerium.

Lähemat info konkursi kohta leiate siit: https://www.integratsioon.ee/kaimasolevad-konkursid?project_id=713

Lisainfo:

Jana Tondi
Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel 659 9069
E-post: jana.tondi@ingtegratsioon.ee