Uudised
Prindi lehekülg
Ku-ку, eesti keele õppe huvilised! Kus te olete?
16.03.2018

Sel laupäeval, 17. märtsil kell 11-18 ootab Integratsiooni Sihtasutus eesti keele õppe huvilisi TÜ Narva Kolledžisse eesti keele messile-perepäevale „Ku-ку!“, kus tutvustatakse uusimaid eesti keele õppimise võimalusi.

Ettevõtmise algataja Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul on keeleõppija sageli segaduses, millist meetodit ja koolitusasutust valida. „Aastal 2018 on valikuvõimalusi palju rohkem kui vaid keelekursus ning messil saab neist korraliku ülevaate. Samuti saab huviline teada, millised on uusimad ja innovaatilisimad õppematerjalid eesti keele õppimiseks ja milline sobiks just talle. Paljudele inimestele sobib hoopis individuaalne keeleõpe arvuti või äppi vahendusel, aga nad ei ole neid võimalusi veel leidnud,“ ütles Käosaar.  

Narvas toimuval eesti keele messil tutvustatakse e-õppekeskkondi ja õppematerjale ning viiakse läbi näidiskeelekohvikud, kus külalisena osalevad Ruslan Trochynsky ja Katri Raik. Messilt on võimalik õppematerjale kohe ka endale osta. Samuti aitavad eesti keele oskuse tasemeeksami konsultandid lahendada eesti keele eksami näidisülesandeid ja konsulteerivad inimesi.

Messile tulijate tuju hoiab üleval päevajuht Deniss Karabljoff. Igal täistunnil toimub messialal loterii, on avatud kohvik ning lastele pakub põnevat tegevust Ökokrati ja õhupallifiguuride meisterdamise töötoad. Esinemisnumbritega astuvad üles lauljad Olesja Klink, Evelina Lebedeva, Oksana Reinsalu, Rafael Sharafetdinov, Dima Vait ja tantsutrupp Splash.

Esmakordselt korraldatava eesti keele messi nimega „Ku-ку!“ eesmärk on viia kokku täiskasvanud keeleõppijad ning keeleõppeteenust ja –vahendeid pakkuvad koolitusasutused ja kirjastused.

Sarnane ettevõtmine veelgi suuremas mahus leiab nädal hiljem aset ka Tallinnas lauluväljaku ruumides.

Sündmus toimub ESF projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.

Lisainfo:

Agnes Aaslaid
Integratsiooni Sihtasutuse kommunikatsioonijuht
Tel 56 612775


Kavas:

11:30
Keelekohvik külalisega
Suhtlusõppemängud
Keelekliki abi kõikidele tasemetele
Grammatika selgeks piltidega
13:00
Keelekohvik külalisega
Uued õpikud „E nagu Eesti“ ja „K nagu Kihnu“
Keelekliki abi kõikidele tasemetele
Keeletaseme testimine
15:00
Keelekohvik külalisega
Suhtlusõppemängud
Keelekliki abi kõikidele tasemetele
Keeletaseme testimine
16:30
Keelekohvik külalisega
Uued õpikud „E nagu Eesti“ ja „K nagu Kihnu“
Keelekliki abi kõikidele tasemetele
Keeletaseme testimine

Messi alal tutvustavad oma tegevusi ja annavad nõu:
Integratsiooni Sihtasutuse nõustamiskeskus
INNOVE SA keelekümblus
Eesti Töötukassa
Game Club
Kirjastus Iduleht
Kiri-Mari Kirjastus
Speakly
Expat Relocation Estonia OÜ
Algus OÜ
ImmiSchool – Uusimmigrantide koolituskeskus OÜ
Koolituskeskus Dialoog