Uudised
Prindi lehekülg
Narva eesti keele maja asub juhtima Jelena Kordontšuk
04.04.2018

Integratsiooni Sihtasutus valis Narva eesti keele maja juhiks Jelena Kordontšuki, kellel on mitmekülgne kogemus projektide vedamisel ning keeleõpetajana nii täiskasvanute õppes kui üldhariduskoolis.

Praegu Narva Keeltelütseumi eesti keele õpetajana töötav Kordontšuk alustab eesti keele maja juhina tööd aprilli keskpaigast.  

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul hakkab Narva eesti keele maja käivitama teotahteline inimene, kes on ennast mitmes piirilinna haridusasutuses näidanud kui edukat eesmärkide saavutajat.

“Kordontšuki senine töökogemus ja suurepärane kohalike olude tundmine annab meile kindlustunde, et tema juhtimisel saab Narva eesti keele majast piirkonna sõlmpunkt, kus eesti keelest erineva emakeelega inimesed saavad õppida ja praktiseerida eesti keelt,” märkis Käosaar.

Vastvalitud eesti keele maja juhi peamiseks väljakutseks saab Integratsiooni Sihtasutuse üksuseks oleva eesti keele maja üles ehitamine Narvas, meeskonna loomine ja juhtimine, võrgustiku loomine koos oma valdkonna asjatundjatega ning avaliku kuvandi kujundamine. Narva eesti keele maja avatakse kavakohaselt 2. jaanuaril 2019.

Tallinna eesti keele maja juhti konkursi korras ei leitud ja otsingud juhi leidmiseks jätkuvad. “Otsime inimest, kellel oleks suur kogemus nii haridusjuhtimises kui lõimumise teemades ja tugev inimkesksele juhtimisele orienteeritus,” ütles Käosaar.

Lisainfo:

Irene Käosaar
Integratsiooni Sihtasutuse juhataja
Irene.kaosaar@integratsioon.ee