Uudised
Prindi lehekülg
Noored saavad 4400 eurot uut moodi integreerimiseks
17.05.2018

Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) kevadkoolis eeloleval nädalavahetusel (18.-20. maini) Narva-Jõesuu Sanatooriumis hakkavad 15-19aastased õpilased* üle Eesti planeerima lõimumisprojekte. Parimad neist saavad kohe ka rahastuse projekti elluviimiseks.

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse aseesimehe Marcus Ehasoo sõnul on noortel palju häid mõtteid, kuidas uut moodi integreeruda. „Tänu Integratsiooni Sihtasutuse toetusele saab parimad projektid ka ilma pikema viivituseta ellu viia,“ lausus Ehasoo.

Idee hakata planeerima lõimumisprojekte sündis EÕELi suvekoolist, mis toimus koostöös Leedu Õpilasesinduste Liiduga ning mis tõi kokku sada eesti, vene, leedu ja poola rahvusest noort. Koostöö eri rahvusest noorte vahel oli Ehasoo sõnul üllatavalt hea. „Noored suhtuvad lõimumisse hoopis teisiti kui vanem põlvkond: noorte arvates on lõimumine mitte kellegi vaevarikas integreerimine, vaid loomulik elu osa ning võimalus õppida palju uut ja huvitavat,“ märkis Ehasoo.
 

  • Noorte uut moodi ideede elluviimiseks annab laupäeval, 19. mail kell 14:00 Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar Narva Jõesuu Sanatooriumis Eesti Õpilasesinduste Liidule üle 4400 eurot.


Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul ei ole lõimumine midagi muud kui koos tegemine ja koos olemine. „Noortel on suur tahtmine leida endale sõpru ja mõttekaaslasi erinevatest koolidest ja õpilaste emakeel ei mängi siin rolli. Usun just sedalaadi algatustesse, mis tulevad noortelt endilt ja mille abil viiakse ellu seda, mis neile oluline,“ ütles Käosaar.  

Osa üleantavast summast moodustavad annetused sihtasutuse 20. aastapäevaks, mida tähistati 5. aprillil. Sihtasutus andis kutsel külalistele teada, et eelistab lillede ja kingituste asemel saada annetusi noorte koostööprojektide toetamiseks.

*Osalevad nii vene kui eesti õppekeelega koolide noored kõikidest maakondadest.

Lisainfo:

Irene Käosaar
Integratsiooni Sihtasutuse juhataja
Tel 566 29091
E-post: irene.kaosaar@integratsioon.ee

Marcus Ehasoo
EÕELi juhatuse aseesimees
Tel 534 32142
E-post: marcus.ehasoo@opilasliit.ee