Uudised
Prindi lehekülg
Uued eesti keele kursused algavad augusti lõpus
04.07.2018

8. augustil kell 10:00 avatakse Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel registreerimine eesti keele A1-C1 tasemel kursustele. 125 keeleõpperühmas avaneb võimalus keelt õppida 2000 inimesel. Nii saavad Narvas eesti keelt õppima asuda 550 inimest, Ida-Virumaal (Sillamäe, Kohta-Järve, Ahtme, Jõhvi) 544 inimest, Tallinnas 810 ja mujal Eestis 96 inimest. 
 

Eesti keele kursuse pikkus on 120 tundi ja igas keelerühmas osaleb kuni 16 inimest. Õppetöö kestab orienteeruvalt 4,5 kuud perioodil 21.08.-20.12.2018.
 

Keeleõpet hakkavad läbi viima Atlasnet MTÜ, Folksuniversitetet Estonia MTÜ, Sihtasutus Edukool, Osaühing Kersti Võlu Koolituskeskus ja Multilingua Keelekeskus OÜ. Lisaks korraldatakse keelekursused algajatele Narva ja Tallinna eesti keele majades.
 

Registreerumine eesti keele kursustele avatakse aadressil https://www.integratsioon.ee/registreerimine.

NB! Registreerudes tuleb kõigepealt valida linn, kus te kursust läbima hakkate, seejärel keeleoskuse tase A1-C1 (A1 - algtase,  A2 - elementaartase, B1 - kesktase, B2 - kõrgem kesktase ja C1 - edasijõudnu tase). Seejärel valige endale sobivad nädalapäevad ja kellaajad ning kursuse toimumise koht.
 

Et valida õige tasemega kursus, tuleb enda keeleoskust testida, selleks saab lahendada keeletesti, milleks on antud 20 minutit.
 

Mõned juhised kursustele registreerijale
 

Kuidas registreeruda?

1. Valige kõigepealt regioon/linn, kus soovite kursustel osaleda.
2. Seejärel testige oma keeleoskust – test on ühendatud registreerimise vormiga.
3. Pärast taseme selgumist pakutakse teile kursusi, mille seast valige endale sobiv nii keeletaseme kui toimumise asukoha osas.
4. Seejärel kirjutage LADINA TÄHTEDEGA oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, e-maili aadress ja telefoninumber.
5. NB! Täita tuleb kõik väljad!
6. Kursused täituvad registreerumise järjekorras – igas grupis on kuni 16 kohta põhinimekirjas ja viis kohta varunimekirjas. Varunimekirja registreerunud inimene pääseb õppima 1 kuu jooksul kursuse algusest juhul, kui keegi põhinimekirjast jätab kursusele ilmumata, loobub või katkestab kursuse ehk vabanenud õppekoht põhinimekirjast täidetakse inimesega varunimekirjast. 
7. Seejärel saate veebilehel ja ka oma e-posti aadressile teate, kas registreerumine õnnestus. Automaatvastuses on kirjas kursuse alguskuupäev, koht ja kontaktinfo.
 

Oma keeleoskust saab kiiresti hinnata http://web.meis.ee/testest/  

Tasuta keelt õppida saab siin https://www.keeletee.ee/ ja www.speakly.me.


Eesti keele kursusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfond projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ kaudu ning Kultuuriministeeriumi ja eesti keele majade vahenditest.
 

Lisainfo:

Jana Tondi
Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel: +372 659 9069
E-post: jana.tondi@integratsioon.ee