Uudised
Prindi lehekülg
Viis põhjust tulla Rahvuskultuuride Loomepajale
18.09.2018

Septembris tähistame rahvuskultuuride kuud, mis tõstab tähelepanu keskmesse Eestis elavad rahvusvähemused. Üks kuu kirkamaid sündmusi on 23. septembril Jõhvi kontserdimajas peetav Rahvuskultuuride Loomepada. Ida-Virumaa rahvuste päeva tähtsündmust korraldatakse tänavu juba 15. korda. 


1. Eri rahvaste road ootavad maitsmist

Loomepaja korraldajad on sel aastal sisse toonud rahvustoitude teema. Festivali päeval ootab varasemaid tulijaid kontserdimaja fuajees kaetud laud eri rahvuste roogadega. Tule proovi, kuidas sulle maitsevad usbeki, juudi, vene, poola ja teiste rahvuste suupisted.

Kontserdimaja kohvik Noot on oma menüü kohandanud samuti Loomepaja temaatikale vastavaks ning sündmusele eelneval nädalal saab seal iga päev nautida eri rahvaste roogasid.


2. Hangi endale unikaalne postmark

Loomepaja 15. sünnipäeva puhul antakse välja postmark, millele lisandub spetsiaalse kujundusega ümbrik ja eritempel. Marki esitletakse 18. septembril Jõhvi kaubakeskuses Jõhvikas, kuid Loomepajal saab samuti marki endale osta. Kellel ostusoov, varugu kaasa natuke sularaha. 

Mark on piiratud trükiarvuga ehk äärmiselt unikaalne. Miks mitte kohe koha peal ka selle erilise ümbrikuga kirja saata?


3. Katseta põnevat käsitööd

Mäletad, kuidas sinu vanaema ikka näputööd tegi ja selle rahustavat mõju kiitis. Äkki tasuks sinulgi käsitööd proovida. Miks mitte teha sellega algust Rahvuskultuuride Loomepajal, kus saab õppida tatari rahvuslikku tikandit, meisterdada lapinukke ja joonistada keraamikale. Narva pitsikool eksponeerib Loomepajal imelist näitust "Pits kui kunst" ning kellel piisavalt julgust, et õppida niplispitsi tegemist, siis palun väga: kohal on Olga Kublitskaja Narva pitsikoolist, kes lahkesti oma oskusi ja teadmisi kõigiga jagab.


4. Löö kaasa ühislaulmises

Loomepaja galakontsertile lisavad värvi külaliskollektiivid Poolast ja Valgevenest ning Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel. Laulda saab aga ka ise, sest kohale on kutsutud rahvamuusikud Ervin Lember, Illlar Vimberg ja Anatoli Zamahhov, kelle eestvõttel leiab aset võimas ühislaulmine. „Kungla rahvas“, „Mere pidu“, „Rotterdam“, „Aissa“ on vaid mõned neist teada-tuntud ja armastatud lauludest, mida üheskoos laulma hakkame.


5. Ära jää ilma sünnipäevatordist

Loomepada algab magusalt ja ka lõpeb samamoodi. 15. sünnipäeva puhul pakutakse kõigile päeva lõpus sünnipäevatorti. Seega ära kiirusta kojuminekuga, vaid võta veel hetk kohvi ja tordi jaoks, mida pakutakse suisa kahel korrusel. Ning lahkudes astu juurde ka sündmuse korraldajaile Anne Uttendorfile Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusest ja Aleksandr Dusmanile Ida-Virumaa Integratsioonikeskusest, et neid toreda päeva eest tänada.


SÜNDMUSE KAVA