Uudised
Prindi lehekülg
Kutsume rahvusvahelisele lõimumiskonverentsile
15.10.2018

“Minu kodu, meie kodu: mis meid ühendab mitmekultuurilises ühiskonnas” 

15. ja 16. novembril 2018 Tallinnas
Radisson Blu Sky hotellis, Rävala pst 3


Kahepäevane konverents toob kokku lõimumise valdkonna rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud eksperdid, poliitikakujundajad, teadlased ning visionäärid Eestist, üle Euroopa ja maailma, kes käsitlevad paneelarutelude ja praktiliste töötubade raames lõimumise võtmeküsimusi, pakuvad lahendusi ning jagavad parimaid praktikaid.

Konverentsil astuvad üles

  • peaesinejana Stanfordi Ülikooli politoloogiaprofessor David Laitin (USA), kes koos kolleegi professor Jens Hainmuelleriga juhib immigratsioonipoliitikat uurivat laborit (Immigration Policy Lab) https://immigrationlab.org/.  Professor Laitini avaldatud raamatute seas on muuhulgas “Identity in Formation: The Russian-Speaking Populations in the Near Abroad” (1998), milles analüüsitakse venekeelse elanikkonna identiteeti nõukogudejärgsel ajastul Eestis, Lätis, Kasahstanis ja Ukrainas.
  • Kanada Queensi Ülikooli avaliku poliitika uuringute valdonna juht ja politoloogiaprofessor Keith Banting, kes on multikultuurilisuse poliitika indeksi (Multicultural policy index) üks väljatöötajaid, ja OECD riikide avaliku ja sotsiaalpoliitika ekspert.
  • Ronni Abergel Taanist, kes on Human Library Organizationi (Elav raamatukogu) looja. Elav raamatukogu on selline formaat, kus raamatute asemel annavad päris inimesed oma lugusid laenuks.
  • Eva K. Ponomarjov Eestist, kes on projekti Superheroes eestvedaja. See projekt võimaldab 13–17 aastastel tüdrukutel teha omavahelist koostööd ning saada teadmisi ärimaailmast ja ettevõtlusest. Omandatud teadmised aitavad neil hiljem teadlikumalt valida, millega nad tahavad tegeleda täiskasvanuna. Projekt on suunatud just tüdrukutele, et muuta tööturgu võrdväärsemaks. Projekti keel on inglise keel, et osa saaks võtta kõikidest rahvustest tüdrukud.
  • Olga Proskurova Lätist osaleb Aktis Strategy projektis ning on üks Baltic Media Acceleratori (BMA) käivitajaid. BMA eesmärk on aidata uutel või juba olemasolevatel meediaettevõtetel luua sisu kogu Baltimaade vaatajaskonnale (kaasa arvatud venekeelsele).
  • Yves Breem Prantsusmaalt on OECD tööhõive- ja sotsiaalküsimuste peadirektoraadi rände- ja lõimumispoliitika analüütik (International Migration Division Directorate for Employment, Labour and Social Affairs).


Tutvu programmiga ja registreeru konverentsile siin.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerumine.

Konverentsi töökeel on inglise keel sünkroontõlkega eesti ja vene keelde. Toimub ka otseülekanne www.integrationconference.ee

 

 

Lisainfo:

Olga Loitšenko

Uuringute valdkonnajuht

+372 659 9853
olga.loitsenko@integratsioon.ee