Uudised
Prindi lehekülg
Vetik: Eestlaste ja venelaste hoiakud on sarnased
15.10.2007

Raivo Vetiku hinnangul on eestlaste ja venelaste hoiakud uute immigrantide ja Eesti riigi tulevikuplaanide suhtes sarnased.

Tallinna Ülikooli Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudi direktor Raivo Vetik osales rahvusvahelises multikultuursete riikide uuringus, mille tulemusi nimetas ekspert ise "skandaalselt positiivseteks", sest nende järgi on eestlaste ja venelaste erinevused üsna väikesed ning Eesti rahvas üldiselt üsna tolerantne.

"Eestlased on multikultuurilise ideoloogia järgi normaalne euroopalik rahvas," ütles Vetik ETV hommikuprogrammile Terevisioon antud intervjuus.

"Üle poolte küsitletutest suhtub multikultuursesse ühiskonda positiivset, Kanadas on vastav number küll 70 protsendi kandis, kuid tuleb arvesse võtta ka geograafilist ja ajaloolist eripära."

Vetiku sõnul tekitavad inimestes suletud hoiakuid kogukondlik ebakindlustunne ja lisas, et meil on põhjust end suure Venemaa kõrval pisut ebaki ndlana tunda.

Eestlaste-venelaste suurima erinevusena tõi Vetik välja suhtumise sümbolitesse, kuid lisas, et see ei suurenda konflikti potentsiaali ühiskonnas.

Uuringu loomisel kasutati raamistikuna John Berry metodoloogiat, mille järgi sõnastatakse iga uuritava teema kohta kümme erinevat küsimust, mis välistab vastuste juhuslikkuse ja võimaldab teemat mitmekülgselt uurida.

Kuupäev: 2007-10-15
Kanal: ETV24
Link: http://etv24.ee/index.php?0592129