Uudised
Prindi lehekülg
Algavad koolitused 120 muukeelsele töötule
15.10.2007

PRESSITEADE

Oktoobri teisel poolel algavad projekti „Muukeelsete töötute täiendkoolitus ja keeleõpe” koolitused 120 muukeelsele töötule, kes kaasatakse Tööturuameti Harjumaa ja Ida-Virumaa osakondadest.

Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutus alustas projekti raames koostööd SALO Baltic International OÜ-ga, kes hakkab läbi viima tööotsingukoolitusi ning kutse- ja psühholoogilisi nõustamisi, ja Edukool Grupp OÜ-ga, kes hakkab korraldama eesti keele tasemekoolitusi. Koolitused toimuvad vahemikus oktoober 2007 kuni mai 2008. Huvilistel palutakse pöörduda elukohajärgsesse Tööturuameti osakonda.

Kevadel tegevusi alustanud projekti „Muukeelsete töötute täiendkoolitus ja keeleõpe” eesmärgiks on vähendada Harjumaal ja Ida-Virumaal muukeelsete töötute osakaalu tööturul.

Arvestades nende piirkondade tööjõuvajadust suunatakse 50 inimest eriala täiendkoolitusele ja tööpraktikale. Tööpraktika läbiviijaks valitakse eelkõige need tööandjad, kus peamiseks suhtluskeeleks on eesti keel.

Projekti maksumus on natuke rohkem kui 6,1 miljonit ning selle tegevus kestab kuni järgmise aasta 31. augustini. Projekti tegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond ja siseministeerium.

Riina Ring
Projektijuht
"Muukeelsete töötute täiendkoolitus ja keeleõpe“