Uudised
Prindi lehekülg
Tallinnas toimub rahvusvaheline integratsioonikonverents
17.10.2007

18.-19. oktoobril toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Integratsiooni kontseptuaalsed alused ja parimad praktikad”, mis vaatleb Eesti integratsioonipoliitikat läbi välisriikide teoreetiliste lähenemiste ja praktiliste kogemuste.

Integratsioonivaldkonna eksperdid Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Soomest, Belgiast, Lätist ja Kanadast räägivad konverentsil mitmekultuurilisusest, rahvusvähemuste kaasamisest, integratsiooni mõõtmisest, integratsiooni juhtimisest ja hariduslikust integratsioonist, võttes fookusesse Eesti integratsioonipoliitika. Ettekannetele järgnevad esitatud lähenemiste arutelud Eesti integratsioonivaldkonna ekspertide juhtimisel. Konverentsi avab rahvastikuminister Urve Palo.

„Konverents toob kokku eri riikide kogemusi ja lähenemisi integratsioonipoliitikas, mis on meile oluliseks välisvaateks järgmise perioodi integratsiooniprogrammi ettevalmistamisel,“ ütles rahvastikuminister Urve Palo.

Konverentsil osaleb teiste seas ligi 150 Eesti teadlast, poliitikut, riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste ametnikku, rahvusvähemuste organisatsioonide esindajat ja haridustöötajat.

Konverentsi korraldavad Rahvastikuministri Büroo ja Integratsiooni Sihtasutus; ürituse toimumist toetab Euroopa Liit.

Konverents toimub Reval Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn).

Neljapäeval, 18. oktoobril kell 12.45 toimub ürituse raames ka pressikonverents (Reval Hotel Olümpia Sigma saalis), kus võetakse kokku ürituse peamised teemad ja lähenemised.

Konverentsi kava