Uudised
Prindi lehekülg
Integratsioon tuleb nähtavale saja aastaga
02.10.2007

Uue integratsiooniprogrammi väljatöötamisel kaasatud konsultatsioonifirma Hill&Knowlton Eesti juht Daniel Vaarik ütles eile Integratsiooni Sihtasutuse korraldatud seminaril, et integratsiooniprotsess on väga pikaajaline ja et pronksiöö mässu ei tohiks võtta kui kaotust, vaid kui ajutist tagasilööki pikas protsessis.

Vaarik rääkis seminaril, et integratsiooniga tähelepanelikult tegeletud 20 aastat ei ole üldse pikk aeg taoliste protsesside mõõtmiseks, sest üldjuhul saab integratsiooni suuremaid muutusi näha saja aasta möödumisel, kirjutab Äripäev.

"Inimene on loomu poolest halb integreeruja," ütleb Vaarik ja tema sõnul kehtib see kõikide inimeste kohta kõikidel maadel.

Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik toonitas seminaril ühtse hariduse tähtsust integratsiooni toimimisel. Kindlasti aitaks kaasa, kui eri rahvused ja vähemused saavad õpetust ühistel alustel samades koolides. "Tuleb edendada Eesti ajaloo tundmist ja ühise arusaama tekkimist nii eestlaste kui ka mitte-eestlaste hulgas," kinnitas Mätlik.

Kuupäev: 2007-10-02
Kanal: Eesti Päevaleht Online
Link: http://www.epl.ee/artikkel/402287