Uudised
Prindi lehekülg
Eesti keelt õppinud politseinikud ning päästjad saavad tunnistuse
17.01.2007
     
Projekti „Eesti-sisesed tööjõulähetused keelepraktika eesmärgil“ teises etapis eesti keele kursused läbinud  Tallinna ja Ida-Virumaa politseinikud ning päästjad saavad kätte tunnistused. Pidulikud lõpuüritused toimuvad 22. jaanuaril Jõhvis, 23. jaanuaril Tallinnas ja 8. veebruaril Narvas.
Üritustele on kutsutud kõik need politseinikud ja päästjad, kes käisid 2006. aastal keelepraktikal Lääne- ja Lõuna-Eestis.

.Kokku osales eesti keele kursustel 6 õppegruppi nii alg-, kesk- kui kõrgtasemel. Kursused läbi viinud Eesti Keele Suhtlemiskooli ning Kesk-Eesti Arenduskeskuse õpetajate juhendamisel täiendasid osalejad kõiki nelja osaoskust ning valmistusid eesti keele riiklikuks tasemeeksamiks.

Keelekursuste esimene etapp viidi läbi 2005. aasta detsembrist 2006. aprillini. Kogu projekti vältel toimub kolm keelekursuste etappi ning eesti keelt õpib kokku 105 päästetöötajat ja 150 politseiteenistujat Tallinnast ja Ida-Virumaalt. Kursustel osalenud politseinikud ja päästajad saavad soovi korral minna 30 päevaks keelepraktikale eestikeelsetesse piirkondadesse. Projekti tegevusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist ja Eesti riigieelarvest.