Uudised
Prindi lehekülg
Algab kodanikupäeva viktoriin
21.11.2006

24.11.2006 algab kodanikupäeva viktoriin 2006. Kooliõpilastele mõeldud internetipõhisel viktoriinil saab osaleda nädala jooksul kuni 1. detsembrini 2006.

Viktoriin avaneb SIIT.

Traditsiooniliselt kodanikupäeva, 26. novembri paiku toimuv võistlus on mõeldud eesti ja vene õppekeelega üldhariduskoolide 7.–12. klassi õpilastele ja kutsekoolide õpilastele. Noored võistlevad teadmistes Eesti Vabariigi põhiseaduslike institutsioonide, inim- ja kodanikuõiguste, vabaduste ja kohustuste ning Euroopa Liiduga seonduva osas. Viktoriin on eesti keeles ning osaliselt saab vastamisel kasutada küsimuse juures olevat linki seaduse tekstile või muule infoallikale.

Parimad vastajad selgitatakse kuues kategoorias – eesti õppekeelega koolide 7.-9. klasside õpilaste, gümnaasiumiastme õpilaste ja kutsekoolide õpilaste ning vene õppekeelega koolide 7.-9. klasside õpilaste, gümnaasiumiastme õpilaste ja kutsekoolide õpilaste osas eraldi. Auhinnad ootavad ka suurima osavõtuga koole. Parimate autasustamine toimub veebruaris 2007. Eelmistel aastatel on kodanikupäeva viktoriinist osa võtnud keskmiselt 3000 õpilast igal aastal, aktiivset osavõttu oodatakse ka tänavu.

Viktoriini korraldab Integratsiooni Sihtasutuse Haridusprogrammide Keskus. Pärast võistluse lõppemist saab viktoriini kasutada ka õppevahendina ühiskonnaõpetuse tundides.