Uudised
Prindi lehekülg
Seaduste tundmise eksami ettevalmistuskursuste infotunnid koolidele
12.10.2006
EL Üleminekutoetuse projekti „Määratlemata kodakondsusega isikute integratsiooni toetamine Eestis“ raames  toimusid 9. oktoobril infotunnid Jõhvis Ida-Viru maavalitsuse saalis, kus osalesid 6 kooli esindajad, ning Narvas Kesk-Eesti Arenduskeskuse (KEA) Narva õppekeskuses, kus osalesid 10 kooli esindajad. Tallinnas toimus sarnane infotund 10. oktoobril KEA Tallinna õppekeskuses, kus osales 21 koolide esindajat.
 
Infotundidel räägiti täpsemalt õpilastele suunatud tasuta põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksami ettevalmistuskursustest ning nende läbiviimise võimalustest koolides, samuti anti ülevaade põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse eksami korraldusest. Ettekannetega esinesid Ülle Kraft Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutusest, Ülo Peets Kesk-Eesti Arenduskeskusest ning Evrika Kütt Riiklikust Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskusest. Koolide esindajad said kursuste korralduse osas omapoolseid ettepanekuid teha ja lisaküsimusi esitada.
 
Projekti raames plaanitakse viia läbi kursused vähemalt 3 000-le alaliselt Eesti Vabariigi territooriumil elavale määratlemata kodakondsusega üldharidus- või kutsekooli õppurile. Kursustel osalevad õpilased peaksid olema vähemalt 14 aastat vanad ja motiveeritud taotlema Eesti kodakondsust. Kursustel võivad osaleda ka kooli töötajad.
 
Kursused viiakse läbi koolile ja kursusele registreerunud õpilastele sobival ajal. Kursuste organiseerimise ja läbiviimisega tegeleb KEA. Koolidel palutakse leida omapoolne kontaktisik, kes aitab koolis info levitamise, õppegruppide komplekteerimise ning õpperuumide leidmise osas.
 
Õppijatel on võimalus oma koolis pärast kursuse lõppu sooritada põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksam.
 
Lisainfot kursuste kohta on võimalik saada internetilehelt www.meis.ee/kodanik. Koolidel, kes soovivad oma õpilastele ettevalmistuskursusi tellida, palume võtta ühendust KEA piirkondlike keskustega:
 
Asukoht
Aadress
Telefon, e-post
Kontaktisik
Tallinn
Kuhlbarsi 1, ruum 335
620 7572, ljudmilla@kea.ee
Ljudmilla Hrupa
Tartu
Küüni 7 (sissekäik Ülikooli tn poolt)
738 0741, aime@kea.ee
Aime Ilves
Jõhvi
Pargi 40, ruum 3046
334 2042, paul@kea.ee
Paul Kesküla
Narva
Vaksali 19
357 2979, natalja@kea.ee
Natalja Timina