Uudised
Prindi lehekülg
Ettevalmistus kodakondsuse taotlemiseks
04.09.2006
     31. juulil algasid Integratsiooni Sihtasutuse korraldatud põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksami ettevalmistuskursused. Koolituse on tänaseks juba läbinud 253 inimest. Kuu aja jooksul on kursustele registreerunud ligi 1970 inimest. Koolitusele saab registreeruda kuni 2007. aasta augustini.

Kursused toimuvad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Jõhvis. Õppegrupid komplekteeritakse jooksvalt vastavalt kursustele registreerumisele. Järgmise aasta sügiseni kestva koolituse saab läbida 10 000 määratlemata kodakondsusega inimest.

Kursused valmistavad inimesi ette kodakondsuse seaduse ja põhiseaduse tundmise eksamiks ning annavad teadmisi Eesti riiklikust korraldusest ja ajaloosündmustest.

Kursustele registreerujad saavad valida kahe koolitusprogrammi vahel. Lühike koolitusprogramm on suunatud otseselt eksamiks ettevalmistujale ning kestab viis tundi. Pikk kursus annab lisaks eksamiks ettevalmistamisele võimaluse saada põhjalikumaid teadmisi Eesti ajaloost ja riigikorraldusest ning kestab 25 tundi. Kursustele registreerujatele leitakse ka õppimiseks sobivaim aeg.

Registreeruda kursustele ja saada koolitusest täiendava informatsiooni saab tasuta infotelefonil 800 9999, e-posti aadressil kodanik.kursused@kea.ee või veebilehel www.meis.ee/kodanik.

Koolitused korraldab Integratsiooni Sihtasutus projekti „Määratlemata kodakondsusega isikute integratsiooni toetamine Eestis“ raames. Projekti eesmärk on suurendada Eesti kodanike arvu määratlemata kodakondsusega isikute hulgas, kasvatades nende teadlikkust Eesti kodakondsuse saamise tingimustest ning pakkudes abi Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamiks valmistumisel. Projekti rahastatakse EL Üleminekutoetuse ja Eesti riigi eelarvest.