Uudised
Prindi lehekülg
Eesti keele õpetajate suvekool
16.08.2006
17.-20. augustil toimub Hiiumaal Kärdlas traditsiooniline eesti keele kui teise keele õpetajate suvekool. Integratsiooni Sihtasutuse Haridusprogrammide Keskuse toetusel, koostöös Eesti keele kui Teise Keele Õpetajate Liiduga on suvekoolid toimunud alates 2001. aastast, seekordne suvekool on juba kuues.
Hiiumaa suvekoolist võtab osa 41 eesti keele kui teise keele õpetajat, kes saabuvad Tallinnast, Ida- Virumaalt, Tapalt, Tartust, Paldiskist ja Pärnust.
Seekordse suvekooli teemadering hõlmab projekti kirjutamise oskusi käsitlevat koolitust (lektor Kätlin Kõverik) ja loengut - kuidas toime tulla õpetajana. Rühmatöödes harjutatakse kuulamisoskust ja enesekehtestamist, kehakeele mõistmist ja kasutamist, käitumist konflikti olukorras ning negatiivsetest emotsioonidest vabanemist. Lektor räägib loengus ka laste enesehinnangu kujunemisest (lektor Aet Lass). EKTKÕL õpetajad korraldavad rühmatöid järgmistel teemadel: töö tekstiga, sõnavara arendamine (õp Leili Sägi), ürituste organiseerimine (õp Inguna Joandi), video keeletunnis, kuulamisoskuse arendamine (õp Diana Joassoone), mõtteid ja võtteid eesti keele kui teise keele õpetamiseks (õp Ulvi Vilumets).
Rühmatöödele ja loengutele lisaks ootab õpetajaid ka meelelahutuslik programm. Ekskursioon mööda Hiiumaad tutvutakse kultuuri- ja kirjanduslooliste paikadega saarel. Laupäeval, 19. augustil on kavas osaleda ka Kõpu tuletorni 475. aastapäeva pidustustel. Sihtautus Tuuru käsitöö õpetajaid tutvustavad aga hiiu naiste käsitööoskusi ja õpetavad EKTKÕL Liidu õpetajatele rahvuslike paelte punumise tehnikat ning nõelaga viltimise tehnikat.
Suvekooli eesmärk on motiveerida ja toetada eesti keele kui teise keele õpetajaid, vahendada erinevaid õpetamismetoodikaid , kaasata eesti keele kui teise keele õpetajaid–praktikuid välja andma keelealaseid õppematerjale ning jagada kolleegidega õpetamiskogemusi.