Uudised
Prindi lehekülg
Stipendumid parimatele integratsiooniprojektidele
27.03.2006
28. märtsil tunnustatakse 2005. aasta silmapaistvamaid projekte, mis on kaasa aidanud rahvussuhete parendamisele ja ühiskonna lõimumisele.
Arendusstipendiumid kolme eduka projekti esindajatele annab üle rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 28. märtsil algusega kell 14 Õpetajate Majas toimuval pidulikul üritusel. Kontserdil kõlab Eesti ühe kauaaegsema vähemusgrupi – vanausuliste liturgiline muusika lastekoori esituses.
Kümne tuhande krooni väärtuses stipendiumi saajad on Pärnu Vene Gümnaasium, keelelaagrite korraldaja Carolin Kadaja ja Tartumaa Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühing.
Pärnu kooli õpilased tutvusid oma integratsiooniprojekti raames nii eesti kui valgevene, ukraina ja vene rahvatraditsioonidega, külastasid Tallinnas muuseume ja korraldasid muljete põhjal foto- ja joonistuste näitusi.
Carolin Kadaja on koos 12-liikmelise meeskonnaga korraldanud juba 7 keeleõppeprojekti ning talus Paganamaal võõrustanud vene noori nii Paldiskist kui Narvast.
Tartumaa vanausulised korraldasid kaks kontsert-loengute sarja, kus kõlas liturgiline muusika ja vaimulikud värsid. Sellega tutvustati oma muusikatraditsioone nii Eesti avalikkusele kui noorele põlvkonnale vanausuliste peredest.
Stipendiumitele kandideerimiseks esitati kokku 35 taotlust, mis on kaugelt rohkem kui eelmistel aastatel.