Uudised
Prindi lehekülg
Algab kodanikupäeva viktoriin
24.11.2005
Reedel, 25. novembril algab kodanikupäeva viktoriin 2005, kooliõpilastele mõeldud internetipõhisel viktoriinil saab osaleda nädala jooksul.
 
Viktoriinil saab osaleda internetis Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel. Viktoriin on avatud 25. novembrist kuni 2. detsembrini 2005.
 
Traditsiooniliselt kodanikupäeva, 26. novembri paiku toimuv kodanikupäeva viktoriin on mõeldud eesti ja vene õppekeelega üldhariduskoolide 7.–12. klassi õpilastele ja üldkeskharidust andvate kutsekoolide õpilastele. Selle eesmärk on süvendada noorte teadmisi Eesti Vabariigi põhiseaduslike institutsioonide, inim- ja kodanikuõiguste, vabaduste ja kohustuste ning Euroopa Liiduga seonduva osas. Viktoriin on eesti keeles ning osaliselt saab vastamisel kasutada küsimuse juures olevat linki seaduse tekstile või muule infoallikale.
 
Parimad vastajad selgitatakse kuues kategoorias – eesti õppekeelega koolide 7.-9. klasside õpilaste, gümnaasiumiastme õpilaste ja kutsekoolide õpilaste ning vene õppekeelega koolide 7.-9. klasside õpilaste, gümnaasiumiastme õpilaste ja kutsekoolide õpilaste osas eraldi. Auhinnad ootavad ka suurima osavõtuga koole. Parimate autasustamine toimub veebruaris 2006, auhindadeks on väärtuslikud raamatupoe kinkekaardid. Eelmisel aastal võttis kodanikupäeva viktoriinist osa üle 3000 õpilase, aktiivset osavõttu oodatakse ka tänavu.
 
Viktoriini korraldab Integratsiooni Sihtasutuse Haridusprogrammide Keskus. Pärast võistluse lõppemist saab viktoriini kasutada õppevahendina.