Uudised
Prindi lehekülg
Tallinnas toimub keelekümbluse konverents
21.11.2005

21. novembril kogunevad Tallinnas konverentsil kõikide keelekümbluskoolide õpetajad ja koolijuhid, et arutleda võõrkeeles õppimise võimalikkuse ja vajalikkuse üle. Keelekümblus kui meetod on Eestis kasutusel juba 49 haridusasutuses - lasteaedades ja koolides. Sel õppeaastal õpib 2552 last keelekümbluse programmi järgi.

Konverentsil esinevad rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ja haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Rahvusvahelist kogemust ainete õpetamisest teise keele vahendusel tutvustab David Marsh Jyvaskylä Ülikoolist. Anna Levandi jagab kogemusi võõrkeelses keskkonnas hakkamasaamisest ja täiskasvanuna keele õppimisest ning Aadu Luukas räägib mitmekultuursuse ja –keelsuse olulisusest tänapäeva majanduskeskkonnas. Konverentsipäeva lõpus toimub ümarlaua vestlus, kus osalevad Eesti keelekümblusprogrammi eluaja jooksul ametis olnud ministrid ja kantslerid. Ümarlaua ümber on Mait Klaassen, Georg Aher, Tõnis Lukas, Peep Ratas, Toivo Maimets, Katrin Saks ja Eldar Efendijev.

Konverentsil tehakse kokkuvõtted aasta aega kestnud koolitusprogrammist. Mahukast koolitajate väljaõppest on osa saanud kokku üle 900 inimese. Koolitusel on osalenud nii õpetajad, koolijuhid, lapsevanemad, ülikooliõppejõud kui ka omavalitsuste- ja riigi haridustöötajad ja juhid.