Uudised
Prindi lehekülg
Keelekümbluskoolid peavad konverentsi
21.03.2005

Konverents võtab kokku Eesti keelekümblusprogrammi senised arengud ning annab võimaluse info ja seisukohtade vahetuseks kõigi keelekümblusega seotud huviliste vahel. Konverentsile on oodatud koolijuhid ja õpetajad 20 koolist, mis osalevad hilise (s.o. alates 6.klassist) keelekümbluse programmis. Samuti on kutsutud haridusametnikud nii ministeeriumist kui kohalikest omavalitsustest ja varase keelekümbluse koolide esindajad.
Konverentsil esilinastub dokumentaalfilm "Keelekümblejad. Seitse kevadist hetke". Esmakordselt esitletakse varase keelekümbluse koolides läbiviidud teadusuuringut sellest, kuidas programmi juurutamisega on hakkama saadud.  Räägitakse selgemaks mitmekultuurilise ja mitmekeelse ühiskonna eripärad, oma tegevust tutvustab vastloodud Keelekümblusprogrammi Lastevanemate Liit ning on võimalus suhelda kümbluskoolide õpilastega.

Keelekümblus on õppevorm, mida rakendatakse Eestis riikliku programmina – eesti keele kui teise keele paremaks omandamiseks. Kümblusrühmades ja -klassides on eestikeelse õppe maht vähemalt 50% õppe kogumahust. Eesti keelt õpitakse keelt kasutades, erinevaid aineid õppides, lasteaias tegelustes osaledes. Keelekümbluse eesmärgiks on võrdselt head oskused nii emakeeles kui ka eesti keeles.Hetkel õpib keelekümblusprogrammides üle 1 600 õpilase. Tuleval õppeaastal on oodata veel kümnekonna lasteaia ja kooli liitumist programmiga.

Konverents toimub Tallinnas hotelli Radisson SAS konverentsikeskuses algusega kell 11. Konverentsi korraldavad Integratsiooni Sihtasutuse Keelekümbluskeskus ja Kesk-Eesti Arenduskeskus.