Uudised
Prindi lehekülg
Fotokonkurss “Üks riik – 121 rahvust”
12.09.2008
Seoses oktoobri kui rahvuste kuuga, kuulutas rahvastikuministri büroo koos üleriigilise integratsiooni projektiga „Minu Riik“ välja fotokonkursi teemal „Üks riik – 121 rahvust”. Osalema on oodatud kõik fotohuvilised ning pilte saab esitada kuni 6. oktoobrini. Parimate fotode näitust on võimalik näha suuremates linnades üle Eesti.

Eestimaal elavad 121 erineva rahvuse esindajad ja neile on pühendatud oktoober – Eesti rahvuste kuu. Sellega seotud fotokonkursi idee on tõmmata tähelepanu meie ühiskonna paljurahvuselisusele. Rahvastikuministri Urve Palo sõnul on eesmärgiks on koguda ja esitleda fotosid, mis näitaksid Eestimaa elu-olu ja inimesi ning väljendaksid erinevate rahvuste kooseksisteerimist.

Pilte Eesti kui paljurahvuselise riigi teemadel saab üles laadida kuni 6. oktoobrini aadressil www.1riik.nagi.ee. Konkursist on oodatud osa võtma kõik inimesed ning iga osaleja võib konkursile saata ühe pildi, mis on pildistatud Eestis. Osalejatele on peaauhinnaks sülearvuti MacBook White.

Parimate piltide autoritele annab auhinnad üle Rahvastikuminister Urve Palo 14. oktoobril Viru Keskuses, kus avatakse ka konkursile esitatud fotodest kokku pandud näitus.

Fotokonkurss toimub „Eesti Vabariik 90” ürituste raames.