Uudised
Prindi lehekülg
Randjärv: integratsioon peab põhinema vastastikusel austusel
25.02.2013

RIIGIKOGU PRESSITEALITUSE PRESSITEADE

Täna, 25. veebruaril toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar „Uus ajastu Läänemereriikide integratsioonipoliitikais?“, kus kuue riigi esindajad arutavad uusi väljakutseid integratsiooni valdkonnas.

„Ei ole üht ja universaalset integratsioonikava, mis sobiks kõigile riikidele, isegi kui need riigid samas piirkonnas asuvad," nentis Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv seminari avakõnes. Ta märkis, et ehkki Lääne-Euroopas on viimasel ajal kerkinud esile multikultuurse ühiskonna valukohad, on Eestis õnnestunud selles osas leida tasakaal.

"Integratsioon peab põhinema vastastikusel austusel," ütles Randjärv, kes toonitas, et riikidel on vajalik õppida üksteise erinevustest, jagada teavet edukatest praktikatest, leida parimaid lahedusi üleskerkinud probleemidele toetudes erinevate riikide elulistele kogemustele.

„Vaieldamatult on Eesti poliitika olulisemaid alustalu meie keele ja kultuuri hoidmine, kuid samas on loodud võimalused vähemusrahvustele oma identiteedi säilitamiseks. Leian, et inimesed, kes säilitavad oma juured, keele ning kultuuri, mõistavad paremini ka teiste kultuuride esindajaid. Nad on valmis õppima tundma ka kohalikke traditsioone,“ selgitas Randjärv.

Seminari korraldavad Balti Uuringute Keskus, Eesti Inimõiguste Keskus ja Global Utmaning (Rootsi). 

Lisainfo:
Margit Liivoja
Riigikogu pressitalitus
Tel 631 6353
E-post margit.liivoja@riigikogu.ee