Uudised
Prindi lehekülg
Avatakse ingliskeelne eesti keele e-õppe kursus Keeleklikk
15.03.2013

HARIDUS- JA TEADUSMINISTEERIUMI PRESSITEADE

Alates tänasest on eesti keele algtaseme e-õppe kursust Keeleklikk võimalik kasutada ka ingliskeelsetel õppijatel. Keeleklikk on kaasaegne internetipõhine eesti keele kursus algajatele, mis sobib nii iseseisvaks õppeks kui ka neile, kes käivad keelekursustel ning soovivad e-kursust kasutada lisamaterjalina.

Keeleklikk on ennekõike suunatud täiskasvanud õppijatele, kes soovivad omandada igapäevakeelt. E-kursus on kõigile huvilistele kättesaadav aadressil www.keeleklikk.ee.

Kursus koosneb 16 peatükist , kus on üle 1200 harjutuse, 200 animatsiooni ja 100 grammatikavideo. Kursuse raames käsitletakse erinevaid osaoskusi, mis võimaldab õppijal arendada nii eesti keeles kirjutamist, kuulamist, lugemist kui ka kõnelemist. Kursuse kaudu saab oma kodutöid saata ka Eestis elavale õpetajale parandamiseks.

Algselt venekeelsetele õppijatele mõeldud kursusel on tänaseks üle 12 000 kasutaja ning selle raames on õpetajale saadetud 4300 kodutööd. Ingliskeelsetele õppijatele mõeldud kursusest on hetkel avatud 3 peatükki, ülejäänud õppetükid avatakse kasutajatele 2013-2014. aasta jooksul.

E-kursus Keeleklikk võimaldab õppida kõigil soovijatel eesti keelt tasuta ja piiramatult, vajalik on vaid arvuti ja internetiühenduse olemasolu.  Kursuse valmimist rahastati Euroopa Sotsiaalfondist ning rahvuskaaslaste programmist Haridus- ja Teadusministeeriumi kaudu. Kursuse valmistas OÜ Hydraco.

Rein Joamets
Avalike suhete osakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
Tel 735 0155
E-post info@hm.ee