Uudised
Prindi lehekülg
Eesti laagrisuvi ootab väliseesti noori osalema
09.04.2013

KANDIDEERI!

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab 13-18aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima suvel Eestis toimuvasse keele- ja kultuurilaagrisse.

Laagrid toimuvad kolmes vahetuses juunist kuni augustini ning laagrite eesmärgiks on hoida ja suurendada välismaal elavate Eesti juurtega noorte sidet oma emamaaga.

Esimene laagrivahetus leiab aset Pärnumaal Tõstamaa lahe ääres Merelaiu puhkekeskuses 26. juunist–6. juulini 2013. Esimene laagrivahetus on mõeldud noortele, kellel puudub eesti keele oskus või kelle eesti keele teadmised on vähesed.

Teine vahetus toimub 9.–20. juulini 2013 Lõuna-Eestis Otepääl Annimatsi Kämpingus ning on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel.

30. juuli–10. augustil 2013 toimub kolmas laagrivahetus Viljandimaal Venevere puhkekeskuses neile noortele, kes valdavad eesti keelt vabalt.

Eesti päritolu noortele võimaldatakse keele- ja kultuurilaagreid „Rahvuskaaslaste programm 2009–2013“ raames. Laagri läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium. Laagri korraldaja on MTÜ HeadEst.


MISA on väliseesti noortele keelelaagreid korraldanud juba 12 aastat ning aastate jooksul toonud eesti keelt ja kultuuri õppima etnilisi eestlasi Venemaalt, USA-st, Taanist, Itaaliast, Šotimaalt ning paljudest teistest riikidest üle kogu maailma. Kokku on taolistes laagrites osalenud üle 400 noore kümnetest erinevatest riikidest.


Lisainfo:
Kaie Kullik
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Mitmekultuurilise hariduse üksuse koordinaator
Tel 659 9025
E-post kaie.kullik@meis.ee