Uudised
Prindi lehekülg
Kultuuriminister tunnustas lõimumisvaldkonna arendus-ja meediapreemiate saajaid
06.05.2015

PRESSITEADE

Kultuuriminister Indrek Saar andis täna, 6. mail  rahvusooper Estonia talveaias  üle üheksa riiklikku lõimumisvaldkonna arendus- ja meediapreemiat möödunud aasta silmapaistvamate projektide elluviijatele.

„Kõige paremini toetavad lõimumist praktilised kontaktid ja koostöökogemused. Ja seda me toetada soovimegi – et inimesed suhtleksid omavahel ja aitaksid teineteisel mõista  seda kultuurilist mitmekesisust, mis on kindel osa Eesti kultuuriruumist,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Iga hea ettevõtmine väärib tunnustust. Kultuurilise mitmekesisuse teadvustamine kujundab meie ühiseid väärtushoiakuid ja aitab kaasa ühiskonna avatud hoiakute tekkele. Tänasel üritusel saame oma häid koostööpartnereid tehtu eest tänada ja sellest ka laiemat avalikkust teavitada,“ lisas ta.

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ja Kultuuriministeerium tunnustasid arendus-ja meediapreemiate saajaid tänavu juba 16. korda.  MISA konkursile esitati sel aastal kokku 53 taotlust. Kultuuriminister Indrek Saar andis rahvusooper Estonia talveaias üle üheksa 1000 euro suurust preemiat, millest kuus olid arenduspreemiad ja kolm meediapreemiad. Samuti anti tänukirjad kõigile konkursi nominentidele.

Meediapreemiatele esitati 18 taotlust. Kolm tänavust preemia saajat on KUKU raadiosaate „Kirillitsas Eesti“ saatejuht Pavel Ivanov,  lühimängufilmi  „Ivanipäev” režissöör Ivan Pavljutškov ning luuletaja ja esseist Igor Kotjuh, kes sai preemia portaali oblaka.ee ürituste sarja „Читательский четверг“ („Kirjanduslik neljapäev“), veebiajakirja „Uued Pilved“ ja Facebooki kirjandusblogi eestvedamise ning rohkete artiklite avaldamise eest.

Arenduspreemia „Eestis elavate erinevate rahvuste kultuuride tutvustamine ja kultuuritraditsioonide säilitamine“  kategoorias esitati 11 taotlust. Selle kategoorias pälvisid tunnustuse Valgas tegutsev Studio Joy, kes sai preemia vähemusrahvuste kultuurikollektiivide tegevuse ja kultuuride vaheliste ürituste korraldamise eest. Narva MTÜ Suudioteater Ilmarine sai preemia Eduard Vilde „Domovoi/Pisuhänd“ 2014.a lavastuse eest. Arenduspreemia kategoorias „Lõimumist toetavad ühistegevused“ esitati 18 taotlust. Preemiad said MTÜ Veeda Vaheaega Võrumaal perekeskse keeleõppeprojekti „Räägime eesti keeles“ eest ja Pille Lille Muusikute Fond koorimuusikat populariseeriva projekti „Muusikalilled“ läbiviimise eest. Arenduspreemia „Lõimumist toetavad noorte poolt ja noortele korraldatud ühistegevused“ kategoorias laekus 5 taotlust, millest preemiad pälvisid MTÜ Noored Ühiskonna heaks konverentsi TEDx Lasnamäe korraldamise eest ja MTÜ Linnalabor projekti „Lasnamäe idee - paneelelamupiirkondade elanike aktiviseerimine" eest.

MISA annab lõimumisvaldkonna arenduspreemiaid välja alates 1999. aastast ja meediapreemiaid 2009. aastast. Arendus- ja meediapreemiate väljaandmist rahastatakse Kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest.

Lisainfo:

Natalja Kitam
Meedia valdkonnajuht
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
E-post: Natalja.Kitam@meis.ee
Tel: 6599061