Uudised
Prindi lehekülg
MISA toetab kolme mitte-eestikeelsete noorte laagriprojekti
11.05.2015

PRESSITEADE

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) eraldab kolmele mitte-eestikeelsetele 7–18 aastastele noortele mõeldud eesti keele ja kultuuri õppelaagrite korraldamiseks 20 553 eurot.

MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuhi Jana Tondi sõnul on laagrite korraldamise eesmärgiks pakkuda Eestis elavatele eesti keelest erineva emakeelega noortele võimalust suhelda eesti keeles oma eakaaslastega, kes kõnelevad eesti keelt emakeelena ja õppida üheskoos  tundma Eesti kultuurilugu ning ümbritsevat loodust. „Tänavused laagriprogrammid on sisutihedad ja põnevad – tasakaalus on nii kehaline aktiivsus, spordivõistluste ja loodusmatkade näol kui ka harivad ning loovad ühistegevused, väljasõidud ja õpitoad. Laagripäevad sisaldavad ka meeleolukaid võistlusi ja meeskonnategevusi – ei puudu karnevalid, moe-showd, ühislaulmised, teatri etendamised, rahvatants, harivad mängud ja viktoriinid,“ lisas Tondi.

Hindamiskomisjoni otsusega said sel aastal eesti keelest erineva emakeelega noortele mõeldud Eesti keele ja kultuuri õppimiseks suunatud laagriprogrammide läbiviimiseks toetust kolm organisatsiooni - OÜ Valgemetsa Puhkeküla, mis ootab juuni viimasel nädalal Lõuna-Eestisse 6-päevasele laagrisse 40 vene keelt emakeelena ning 20 emakeelena eesti keelt kõnelevat 7-16 aastast noort. Peaasjalikult on laager suunatud Tartu ja selle lähiümbruse koolinoortele. Lastekaitse Liidu Lastelaagrite OÜ, pakub sel suvel võimalust laagritest osa saada kokku kuni 1200 7-14 eluaastastel noorel üle Eesti. Esimest seltskonda võõrustataks juuli alguses Ida-Virumaal Remniku õppe- ja puhkekeskuses. Kokku toimub 5, kuni 8-päevast laagrit. Mittetulundusühing Fän Clab planeerib 2015 aastal korraldada laagrivahetuse 7–18 aastastele noortele Lainela Puhkekeskuses Käsmus. Laagriprogrammi raames soovitakse kaasata 55 noort, kellest 28 lapse kodune keel ei ole eesti keel. 

Põlvamaal asuva Valgemetsa Puhkeküla koordinaatori Katrin Pree sõnul lähtusid nad laagriprogrammi tegevuskava koostamisel eelkõige erinevatest praktilise keelekasutuse võimaluste loomisest lastele. „Selleks on ideaalsed kõikvõimalikud ühisüritused, rühamadevahelised koostöö- ja meeskonnategevused näitekskoos õpitakse selgeks tantse ja mänge lõkkeõhtule. Ühtekuuluvus- ja küünarnukitunde loomiseks korraldame lastele ka ühislaulmise ja –matka ning üheskoos katame piduliku viimase laagripäeva õhtusöögilaua rahvuslike suupistete ja roogadega,“ selgitas Pree.

Kokku eraldab MISA laagriprogrammide teostamiseks 20 553 eurot. Noortelaagrite toimumisaegade, -kohtade ja programmide kohta leiab lisainfot MISA kodulehelt. Projektikonkurssi rahastatakse Kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest.

Lisainfo:

Jana Tondi
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel. 659 9069
E-post: jana.tondi@meis.ee