Uudised
Prindi lehekülg
MISA nõustamiskeskus kutsub narvakaid laupäeval oma infotelki
04.06.2015

PRESSITEADE

Laupäeval, 6. juunil on kõik Narva linna päevade külastajad oodatud Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) nõustamiskeskuse Arvamuskohviku infotelki. Narva linnuse läänehoovi üles seatud Arvamuskohvikus saab küsida nõu, infot, uurida teenuste, keele- ja kultuurikohviku kohta ning juua kohvi ja teed.

„Oleme Narva linna päeval oma Arvamuskohviku infotelgiga avatud alates keskpäevast. Ootame kõiki narvakaid ja Ida-Virumaa elanikke meie telgist läbi astuma ning uurima, millistes küsimuste ja teemade korral saame neile infoga abiks olla,“ selgitas MISA nõustamiskeskuse Narva nõustaja Natalja Vovdenko. „Lisaks tavapärasele nõustamisteenusele soovime tutvustada ka Narva Kerese Keskuses läbiviidavaid keele- ja kultuurikohviku üritusi. Tänaseks on meil toimunud juba esimesed kohtumised, millega plaanime kindlasti jätkata juunikuus ning kogu suve vältel,“ lisas ta.

Vovdenko kirjeldas, et kultuuri- ja keelekohvikud on hea viis, kuidas lisaks praktilise info hankimisele on võimalik toredas seltskonnas kohalikel teemadel kaasa rääkida, kontakte saada ning uutel algatustel ja üritustel kaasa lüüa. Keelekohvikud toimuvad eesti keeles, mis annab võimaluse praktiseerida ja arendada ka suhtluskeelt. „Vestleme  kohalikel ja päevapoliitilistel teemadel, rääkime haridusest, tööst, reisimisest, toidust, loodusest ja paljust muust huvipakkuvast.“

Narva linna päeval on MISA infotelk avatud kella 12.00 – 18.00 Narva linnuse läänehoovis. Külastajaid oodatakse täitma ankeete, milles palutakse jagada mõtteid tegevuste ja koolituste kohta, mis aitaksid parandada igapäevast eesti keele oskust ja suurendaksid sotsiaalset kaasatust. Ankeetide täitjate vahel loositakse välja erinevaid sihtasutuse meeneid, lisaks pakub MISA külastajatele kohvi ning teed.

Juunikuus toimuvad eesti keelsed mitteformaalset keeleõpet toetavad keelekohvikud veel 15 ja 29. juunil kell 17.00 – 18.00. Kultuurikohvikute üritustele on kõik huvilised oodatud 10 ja 22. juunil kell 16.00 – 17.00. Juuli ja augusti ürituste toimumisaegade ning teemade kohta saab enam  teavet kirjutades e-posti aadressitel natalja.vovdenko@meis.ee või irina.rakova@meis.ee ning esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti infotelefonil 800 9999. Nõustamisteenuse kohta leiad rohkem infot ka www.integratsiooniinfo.ee lehelt.

MISA nõustamiskeskuse tegevusi viiakse ellu ESF projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.


Lisainfo:

Natalja Vovdenko
Narva nõustamiskeskuse nõustaja
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
E-post: natalja.vovdenko@meis.ee
Tel: 58861001