Uudised
Prindi lehekülg
Mitukümmend eesti päritolu last saavad taas Eestis keelt õppida
19.02.2008

PRESSITEADE

19.02.2008

Mitukümmend eesti juurtega last saavad sel suvel taas tulla Eestisse, et õppida keelelaagris eesti keelt, tutvuda eestlaste kultuuriga, Eestimaaga ja suhelda oma Eestis elavate eakaaslastega.

Keelelaagrid eesti päritolu noortele korraldab Eestis Integratsiooni Sihtasutus vastavalt riiklikule rahvuskaaslaste programmile, mis on mõeldud väljaspool Eesti Vabariigi territooriumi elavate eestlaste toetamiseks ja omavaheliseks koostööks.

Aastatel 2000-2003, 2005-2007 on sihtasutus korraldanud eesti keele ja meele laagreid eesti päritolu lastele ja noortele, kes elavad SRÜ riikides, Lätis ja Leedus. Eesti päritolu noorte keelelaagri projektides on osalenud ligi 300 noort endise nõukogude liidu eri paikadest.

Erinevalt eelmistest aastatest pakutakse 2008. aastal keelelaagris osalemise võimalust eesti päritolu noortele sõltumata nende elukohast väljaspool Eesti Vabariiki. Integratsiooni Sihtasutuse projektijuhi Eduard Odinetsi sõnul tähendab see, et suvel on oodatud Eestisse keelt õppima ka kaugemal kui Venemaal või Ukrainas elavad noored eestlased. „Ainsaks piiranguks võib siin kujuneda eelarve, sest laste sõidukulude maksumus on üsna erinev, tulevad nad Peterburist, Krasnojarski kraist, Rootsist või Kanadast“, lisas Odinets.

Tänaseks on keelelaagritega seotud tegevusi rahastanud Siseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium. 2008. aastal finantseerib keelelaagreid Riigikantselei.

Avatud hange laagrite läbiviijate leidmiseks kestab Integratsiooni Sihtasutuses 28. veebruarini.