Uudised
Prindi lehekülg
Sügisest algab riigi toel õppetöö 22 rahvusvähemuste pühapäevakoolis
27.07.2015

PRESSITEADE

Selgusid rahvusvähemuste pühapäevakoolide baasfinantseerimise taotlusvooru tulemused, mille kohaselt toetab Haridus- ja Teadusministeerium sel õppeaastal Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA)  kaudu 22 pühapäevakooli tegevust summas 101 592,31 eurot.

„Rahvusvähemuste pühapäevakool on koht, kus laps saab õppida oma esivanemate emakeelt ja tutvuda rahvuskultuuri ning kombestikuga. Sageli  puudub lastel ja noortel  võimalus õppida süvitsi selle riigi   kultuuri ja kombeid, kust on pärit nende esivanemad - just pühapäevakool on sageli nende jaoks kohaks, kus  saab tutvuda oma juurtega ja hoida seeläbi pere traditsioone,“ tutvustas pühapäevakoolide tegevust Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar. Lisades, et pühapäevakoolid kannavad meie ühiskonnas tähtsat rolli, kuna lisaks keele- ja kultuuriõppele sisustatakse kvaliteetselt ka laste vaba aega, mis aitab kaasa nii noorte arengule kui ka nende tolerantsuse kasvamisele.

Eelseisval  õppeaastal rahastatakse ukraina, vene, aseri, läti, gruusia, ingeri-soome, tatari ja armeenia pühapäevakoolide tegevust. Kõige enam pühapäevakoole tegutseb Tallinnas, kuid koole on ka Pärnus, Loksal, Tartus, Viljandis, Maardus, Tapal, Valgas, Jõhvis ja Sillamäel.

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed partnerlussuhete valdkonnajuhi Kristina Pirgopi sõnul kasutatakse koolides rohkelt kaasaegseid õppemeetodeid, mis aitavad noortel omandada eluks vajalikke  teadmisi ja oskusi. Selleks, et kultuuri- ja keeleõpe oleks huvitavam, on paljudes koolides võimalik osaleda laulu- ja rahvatantsutundides, õppida rahvuslikku käsitööd ja rahvustoitude valmistamist. Lisaks korraldavad koolid programmi mitmekesistamiseks ekskursioone erinevatesse Eesimaa paikadesse,“ selgitas Pirgop.

Käesoleva aasta augusti lõpus või septembri algusest kuulutatakse välja rahvusvähemuste pühapäevakoolide baasfinantseerimise teine taotlusvoor, mis on suunatud koolidele, kes olemasoleva taotlusvooru raames rahastust ei saanud. Rahvuspõhiste pühapäevakoolide tegevust on riik toetanud juba aastast 2004. Pühapäevakoolide kontaktidega on võimalik tutvuda MISA kodulehel.

Lisainfo:

Kristina Pirgop
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Arenduskeskuse partnerlussuhete valdkonnajuht
Tel: 659 9024
E-post: kristina.pirgop@meis.ee