Uudised
Prindi lehekülg
MISA nõustamiskeskus avab kaheks päevaks Tallinna kesklinnas nõustamistoa
21.09.2015

PRESSITEADE

24. ja 25. septembril on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) nõustajad inimesi vastu võtmas ja infot jagamas Tallinnas Vene Kultuurikeskuses (Mere pst 5). Infopäevad toimuvad koostöös Tallinna Linnavalitsusega rahvuste päeva ürituste raames.

„Rahvuste päev on aeg meenutamaks Eestis elavate rahvuste 27. aasta tagust kokkulepet, toetada üksteise rahvuslikku kuuluvust ning Eestit kui iseseisvat riiki. Aastatega on Eesti saanud üha tugevamaks, kindlameelsemaks ning ka erinevate rahvuste poolest ka rikkamaks. Vähemusrahvuseid on Eesti riik läbi nende kultuuriseltside tegevuse rahastamise juba aastakümneid toetanud, kuid lisaks oma identiteedi säilitamisele vajavad kõik inimesed jätkuvalt ka igapäevast tuge ja abi, mida alati küsida ei tihata ega osata,“ selgitas MISA juhataja Dmitri Burnašev. „Selleks, et erinevatest rahvustest inimeste informeerimise vajadusele ühiskonnas enam tähelepanu juhtida, on meie nõustajad neljapäeval ja reedel teavet jagamas Vene Kultuurikeskuses,“ lisas Burnašev.

„Iga kultuuri puhul on kõige olulisem selle kandja. Maailma mõõtmeid arvestades pisikeses Eestis elavad üle 190 rahvuste esindajad. Meil ei ole ei naftat, ega kulda või teemante. Meie rikkus on inimesed. Rahvuste päev ja sellele pühendatud üritused on hea võimalus taaskord rõhutada, et me väärtustame igat Eestis elavat inimest,“ rõhutas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart.

MISA nõustamistuba on Vene Kultuurikeskuses avatud 24. septembril kell 14.00-19.00 ja 25. septembril kell 12.00-17.00, Valges saalis, mis asub kultuurikeskuse kolmandal korrusel. Vene Kultuurikeskuses jagavad nõustajad infot teenuse olemuse kohta, kaardistatakse inimeste peamised probleemid ja vajadused ning vahetatakse soovikorral kontakte edaspidise individuaalse nõustamise ning suhtlemise tarvis.  MISA nõustajate poole võib pöörduda nii eesti keele õppe, hariduse, töö, elukoha kui ka arstiabiteenuste kättesaadavuse ja sotsiaalküsimustega seoses. Infot saab küsida vajalike kodakondsuse ja elamisloa taotlemise ning teiste oluliste dokumentide vormistamise kohta. Vajadusel suunatakse inimest edasi vastava teenuse osutaja juurde, detailsema info või abi saamiseks. MISA pakutav lõimumisalane nõustamisteenus on mõeldud eelkõige Eestis elavatele teistest rahvusest inimestele, eesmärgiga jagada neile teavet igapäevaelu puudutavate küsimuste korral.

Teiste samal ajal Vene Kultuurikeskuses toimuvate ürituste kohta leiab infot siit.

Igapäevaselt saab Tallinnas individuaalnõustamisele tulla aadressile Lõõtsa 2a (8 korrus) ja kord kuus ka Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonda. Võimalusel leppida kohtumise aeg eelnevalt nõustajaga kokku e-posti info@integratsiooniinfo.ee või tasuta infotelefoni 800 9999 teel. Tallinna nõustamiskeskus on avatud E kell 12.00-16.00, T kell 12.00-17.00, K kell 12.00-17.00, N kell 12.00-17.00, R kell 12.00-16.00.

MISA nõustamiskeskuse tegevusi viiakse ellu ESF projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.


Lisainfo:

Kätlin Kõverik
Nõustamiskeskuse vanemnõustaja
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
E-post: katlin.koverik@meis.ee
Tel: +372 6599032