Uudised
Prindi lehekülg
Ilmus venekeelse Tähekese 2015 aasta erinumber
23.10.2015

SA KULTUURILEHT PRESSITEADE

Esmaspäeval, 26. oktoobril kell 11 esitletakse Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40, Tallinn) vene Tähekese 2015. a erinumbrit. Teisipäeval, 27.oktoobril kell 12 ja kell 13.30 toimub sama ajakirja esitlus Narva Keskraamatukogus (Malmi 8, Narva). Erinumbri saavad kingiks kõik Eestimaa vene koolide 1. klasside õpilased.

Nagu ka eelmisel aastal, tegelevad ajakirja levitamisega ka tänavu Eestimaa raamatukogude lasteosakonnad. Seekord avaldame Moskva lastekirjaniku Artur Givargizovi jutu raamatukogust ning artikli põnevatest raamatukogudest kogu maailmas. Artikli tegemisel olid abiks Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna pearaamatukoguhoidja Nadezhda Geryak ja kunstnik Olga Pärn.

„On väga hea meel, et MISA mõistab, kui oluline on kaasaegse eesti lastekirjanduse propageerimine venekeelse erinumbri kaudu,“ kinnitab lasteajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson. „Kuna ajakirja saab endale raamatukogu külastades kingiks terve klass, on see heaks võimaluseks, kuidas kõige uuem eesti lastekirjandus jõuab nii laste kui nende õpetajate ja lastevanemateni.“

Uus venekeelne Täheke on kokku pandud 2014. ja 2015. aastal Tähekeses ilmunud materjalide põhjal. Sealt leiab Andrus Kivirähki, Kairi Loogi, Mae Lenderi ja Arne Aderi jutte ning Svetlana Jagodkina luuletusi, samuti intervjuu Tallinnast rääkiva raamatu autori Anait Piruzyaniga ning kõige värskemate vene keeles ilmunud eesti raamatute tutvustused. Lisaks meisterduse, naljad, laste omaloomingu, ristsõna ja koomiksi.

Venekeelne Täheke ilmub tänu SA Kultuurilehe projektile „Täheke vene keeles 2015“, mida toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) lõimivate ja ühist kultuuriruumi toetavate spordi- ning kultuuritegevuste projektikonkurssi raames Kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest.

Venekeeles välja antava Tähekese ideeks on tutvustada uut eesti lastekirjandust venekeelsele elanikkonnale. Tähekese 2015.a erinumber on jätkuks 2011, 2012, 2013 ja 2014 a ilmunud ajakirjale, mille said samuti kingiks kõik Eestimaa vene õppekeelega koolide 1. klasside õpilased.

Lisainfo:

Ilona Martson
mobiil 5266556
Ajakirja „Täheke“ kontor 6463697
e-post: ilona.martson@taheke.ee