Uudised
Prindi lehekülg
MISA tutvustab Haridusfestivali keelekohvikus Keeleklikki
26.10.2015

PRESSITEADE

Neljapäeval, 29. oktoobril toimub Narva Kutseõppekeskuses (aadressil Kreenholmi 45) Haridusfestival 2015 „Õppimine läbi elu on edu pant. Tule ja vali oma tee!“. Festivalil on kohal Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) nõustaja. Ürituse raames toimub ka kaks e-kursuse Keeleklikk teemalist keelekohviku õpituba.

„Meie poole pöördutakse sageli eesti keele õppimisvõimalustega seoses – osa inimesi soovivad parandada oma eesti keele oskust, samuti on ka neid, kes tahavad tuletada meelde varem õpitut. Kuna tasuta keelekursustele soovijaid on palju, siis on alati ka neid inimesi, kes kursustele kohe ei pääse või kellele pakutud aeg ja koht ei sobi. Juhul, kui soovitakse omandada algtasemel eesti keelt, siis sellistel puhkudel soovitame me inimestel proovida tasuta veebipõhist keeleõppekeskkonda Keeleklikk, mis võimaldab iseseisvalt eesti keelt õppida tasemel 0-A2,“ selgitas MISA Narva nõustaja Irina Rakova. „Selleks, et individuaalne keele õppimine sujuks ladusalt ja huvilised oskaksid kasutada kõiki õpikeskkonna võimalusi, oleme Haridusfestivali raames korraldamas kaks Keelekohviku tundi, kus külaliseks on Keelekiliki eesti keele õpetaja Kristi Tamm,“ tutvustas Rakova.

29. oktoobril on Narva Kutseõppekeskuses kella 10.00-15.00 avatud Haridusfestivali messiala, kus on kohal ka MISA nõustaja, kelle poole saab pöörduda eesti keele õppe, hariduse, töö, elukoha kui ka arstiabiteenuste ja sotsiaalküsimustega seoses. Infot saab küsida vajalike kodakondsuse ja elamisloa taotlemise ning teiste oluliste dokumentide kohta. Nõustaja jagab ka teavet, milliste teenuse osutajate juurde tuleb erinevate küsimuste lahendamiseks pöörduda.

Haridusfestivali raames toimub erandkorras ka kaks keelekohviku ühetunnist üritust. Kell 10.30-12.30 tutvustab Kristi Tamm ruumis 205 Keelekliki õppekeskkonda ja julgustab elanikke eesti keelt iseseisvalt õppima. Jagatakse e-keskkonna kasutamise kohta juhiseid ja vastatakse tekkinud küsimustele.  Keelekohviku õpitoad toimuvad, kell 10.30-11.10 ja kell 11.30-12.10. Keeleklikk e-kursusega saab tutvuda siin: https://www.keeleklikk.ee/et/welcome.

Haridusfestivalile on oodatud külastajad alates lasteaialastest kuni pensionärideni välja. Oodatud on kõik, kes soovib omandada uusi teadmisi ja oskuseid.  Haridusfestivali programmiga saab tutvuda siin: http://www.nvtc.ee/files/dokumendid/HF2015_kava.pdf

MISA Narva nõustamiskeskuses (Kerese Keskuse III korrus, ruum 308) toimuvate iganädalaste keele- ja kultuurikohviku kohtumiste ning teemade kohta leiab infot MISA kodulehelt.

MISA nõustamisteenus on mõeldud eelkõige inimestele, kes vajavad Eestis toimetulekuks – paremaks elamiseks ning kohanemiseks juhiseid ja suuniseid. Nõustajate poole saab pöörduda ka läbi e-nõustamise http://integratsiooniinfo.ee/et/e-noustamine. Oma küsimustele saab vastuseid ka kirjutades e-posti aadressil info@integratsiooniinfo.ee või helistades tasuta infotelefonil 800 9999.

MISA nõustamiskeskuse tegevusi viiakse ellu ESF projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.


Lisainfo:

Kätlin Kõverik
Nõustamiskeskuse vanemnõustaja
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
E-post: katlin.koverik@meis.ee
Tel: +372 6599032