Uudised
Prindi lehekülg
Valmis „Kodaniku käsiraamatu“ uus tiraaž
14.02.2008

PRESSITEADE

13.02.2008

Lähinädalatel jõuab kasutajateni 5000 “Kodaniku Käsiraamatut", mille täiendatud trükki toetas Siseministeerium. Raamatu andis välja Integratsiooni Sihtasutus.

„Kodaniku käsiraamatu“ eesmärgiks on tuua informatsioon riigi toimimisest ja riigiasutustega suhtlemisest käepärases vormis võimalikult paljude inimesteni, ka nendeni, kes ei kasuta igapäevaselt internetti.

Seekordses käsiraamatus on lisatud viited asutustele ja organisatsioonidele, kust vajaduse korral saab täpsemat teavet. Samuti sisaldab raamat rohkem praktilisi näpunäiteid erinevates olukordades toimimiseks. Tähtis lisandus võrreldes eelmiste trükkidega on märksõnade register, mis muudab käsiraamatu kasutamise palju mugavamaks.

Sisulisest küljest on selles väljaandes põhjalikumalt käsitletud tööturu ja õiguse küsimustega seonduvaid küsimusi. Lühidalt tutvustatakse kõiki riiklikke institutsioone, täiesti uus on peatükk Eesti julgeolekupoliitikast ja riigikaitsest.

Käsiraamat ilmus esmakordselt 2004. aastal Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna toetusel. Käesolev on juba 4. trükk, mida on kaasajastatud vastavalt muutunud seadustele ning täiendatud uute teemadega.

Tiraaži jaotatakse tasuta kodanikuühendustele, kohalikele omavalitsustele, raamatukogudele, kutsekoolidele ning maakondlikele arenduskeskustele. Käsiraamat ilmub sel aastal ka vene keeles.