Uudised
Prindi lehekülg
Kolmapäeval toimuval seminaril „Üksi? Koos!“ kaardistavad noored koostöötegevusi
15.12.2015

PRESSITEADE

Kolmapäeval, 16. detsembril 2015 algusega kell 10.30 toimub Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) koostööseminar „Üksi? Koos!“. Seminar on suunatud eelkõige 17-26-aastastele ja noortega tegelevatele inimestele, kelle ettepanekute põhjal planeeritakse tulevikuks ühistegevusi, mis kõnetaksid noori olenemata nende elukohast, taustast ning rahvusest.

„Seminari korraldamise eesmärk on koguda noorte tähelepanekuid ja mõtteid neile suunatud koostöötegevuste elluviimiseks. Soov on kaardistada koos noortega teemad ja tegevused, mis puuduvad paljusid Eesti noori ning mis motiveerivad neid koos ühise eesmärgi nimel tegutsema,“ selgitas seminari korraldamise eesmärki MISA koostöötegevuste valdkonnajuht Natalia Reppo. „Töötubades käsitletakse töö ja hariduse teemasid, samuti noorte tervisekäitumist ning suhteid pere, sõprade ning kogukonnaga laiemalt. Samuti puudutatakse noortele suunatud vaba aja veetmise võimalusi – pakutavaid kultuurisündmuseid ja meelelahutusüritusi ning noorte tänase inforuumi ja  meediatarbimise võimalusi ning vajadusi,“ tutvustas Reppo.

Koostööseminar „Üksi? Koos!“ toimub 16. detsembril kell 10.30 - 17.00 Radisson Blu Hotel Olümpias. Koostööseminar on mõeldud noortele vanuses 17-26 eluaastat, kuid ka kõigile teistele, kes soovivad noortele suunatud koostöötegevuste planeerimisel kaasa rääkida.

Üritusel saab lisaks aruteludes osalemisele vaadata ka 2015. aasta BFM-i lõputööna valminud lühifilmi „Näljanädal“, mille juhatab sisse režissöör Rein Zobel. Autori sõnul põhineb film tõestisündinud lool ja see on suunatud just noortele. „Soovin vaatajatele oma filmiga edasi anda keerulist ja tavatut olukorda, millega 19-aastastena pidime rinda pistma ja sellest, kuidas selline ettevõtmine tahes-tahtmatult võõraid inimesi lähendas,“ kirjeldas Zobel.

Seminaripäeva lõpetab lauljatar Laura Remmel, kes lisaks musitseerimisele räägib oma kogemusi ühistest ettevõtmistest. Üritust modereerib Strateegialabor OÜ tegevjuht ja strateegilise juhtimise ning planeerimise konsultant  Toomas Roolaid. Töötubade arutelusid juhivad Jõhvi Noortekeskuse juhataja Hristo Neiland, Tartu Tähe Noorteklubi noorsootöötaja Angela Ader, Jõhvi Põhikooli õpetaja ja noorsootöötaja Stepan Bondarenko ning Sillamäe Lastekaitse Ühingu programmi- ja koostööjuht Vassili Golikov.

Koostööseminari „Üksi? Koos!“ kohta leiab lisainfot  MISA kodulehelt. Narvast, Tartust ja Pärnust on osalejatele organiseeritud ka tasuta bussitransport Tallinna ja tagasi.

Koostööseminar on üks lõimumisalastest koostöötegevustest, mis viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi projekti ”Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused” raames.

Lisainfo:

Natalia Reppo
MISA koostöötegevuste valdkonnajuht
E-post: natalia.reppo@meis.ee
Tel. 659 9840