Uudised
Prindi lehekülg
MISA nõustamiskeskuse igakuised infotunnid toimuvad Maardu Rahvamajas
19.01.2016

PRESSITEADE

MISA nõustamiskeskuse infotunnid Maardus toimuvad sellest aastast Maardu Rahvamajas. Käesoleva aasta esimene nõustamine Maardus on esmaspäeval, 25. jaanuaril kell 15.00 – 18.00.

„Infotunde oleme Maardus läbi viinud juba alates möödunud sügisest ning leidsime, et kohtumiste korraldamist tasub jätkata ka sel aastal, kuna inimeste infovajadus on jätkuvalt olemas,“ selgitas MISA Tallinna nõustaja Ion Braga. „Linnavalitsuse abiga on meile kord kuus broneeritud ruum Maardu Rahvamajas, kus nõustame ja jagame infot kõigile kohale tulijatele. Eelnev registreerimine ei ole küll vajalik, kuid kindla tuleku korral tasub eelnevalt helistada ja aeg broneerida tasuta infotelefonil 800 9999,“ lisas Braga.

MISA nõustamiskeskuse nõustaja võtab kord kuus Maardu Rahvamajas kliente vastu ning jagab eesti igapäevaelu puudutavate oluliste teemade ja teenuste kohta infot aadressil Karjääri 4, kella 15.00 – 18.00. Esimese poolaasta infotunnid toimuvad 25. jaanuaril, 22. veebruaril, 30. märtsil, 25. aprillil, 25. mail ja 13. juunil.

„Eelmisel aastal pöördusid Maardu elanikud meie poole peamiselt eesti keele õppe ja parema töökoha leidmise sooviga seoses. Uuriti  ettevõtluse alustamise ja väikeettevõtjatele mõeldud riikliku abi ning teotuse osutamise kohta. Infot soovitakse ka lastetoetuse, vanemahüvitise, pensioni ja abirahadega seoses,“ tutvustas Braga.

Nõustamisele on oodatud igaüks, kelle on küsimusi Eesti elamislubade kohta, Eesti Vabariigi kodakondsuse taotlemise ja eesti keele õppe ning praktiseerimisega seoses. Infot saab küsida ka kõigi muude Eesti elukorraldust ja tegutsemist puudutavate teemade kohta nagu hariduse, töö, elukoht, arstiabiteenus ja muud sotsiaalhüvitised. Vajadusel suunatakse inimesi edasi vastava teenuseosutaja vastuvõtule.

Nõustamisteenus on mõeldud eelkõige inimestele, kes vajavad Eestis toimetulekuks – paremaks elamiseks ning kohanemiseks juhiseid ja suuniseid. Nõustajate poole saab pöörduda ka läbi e-nõustamise http://integratsiooniinfo.ee/et/e-noustamine. Oma küsimustele saab vastuseid ka kirjutades e-posti aadressil info@integratsiooniinfo.ee või helistades tasuta infotelefonil 800 9999.

MISA nõustamiskeskuse tegevusi viiakse ellu ESF projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ tegevuse „Nõustamis- ja infosüsteemi väljatöötamine ja rakendamine“ raames.

Lisainfo:

Ion Braga
MISA Nõustamiskeskuse Tallinna nõustaja
E-post: ion.braga@meis.ee
Tel: +372 55948981