Uudised
Prindi lehekülg
MISA toetab sel aastal kuut spordi- ja kultuurialast koostööüritust
21.03.2016

PRESSITEADE

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) 2016. aastal ühist teabevälja edendavate spordi- ja kultuuritegevuste projektikonkursile laekus kokku 53 taotlust. Konkursi tulemusena toetatakse sel aastal kolme kultuuriüritust ja kolme sporditegevust.

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anne-Ly Reimaa sõnul on konkursi eesmärk panustada sporditegevuste ja kultuuriürituste korraldamise kaudu sidusamasse Eesti ühiskonda ja aidata kaasa eri rahvustest inimeste vaheliste kontaktide tekkele ning koostööle. „Soovime innustada ja toetada erineva kultuuritaustaga inimesi üritustel osalema ning rohkem koos tegutsema,“ ütles Reimaa.

„Suur hulk meile esitatud projektidest olid sel aastal väga head – sisult läbimõeldud, originaalsed ja asjalikud. Käesoleval aastal oli ka mitu uut taotlejat, kes tõid konkursile nii uuenduslikke vaatenurki kui tihedamat konkurentsi, mis tegi žüriil valiku tegemise veelgi keerulisemaks,“ tutvustas projektikonkurssi MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.  

Projekte erineva kultuuritaustaga inimestele mõeldud massi- või meeskonnaspordiürituste ja koostegevuste korraldamiseks laekus kokku 15. Enam kui 15 000 euro suuruse spordiürituste korraldamise toetuse saab Eesti Jalgpalli Liit projekti „Me räägime jalgpalli 2016“ elluviimiseks.  Projekti peamised sihtrühmad on Ida-Virumaa ja Paldiski noored, kes saavad vahetult osa Eesti jalgpallikultuurist ja kes saavad kohtuda tuntud Eesti jalgpalluritega. Lisaks on projekti tegevused suunatud Ida-Virumaal elavatele jalgpallihuvilistele, kellel on huvi jalgpallitreeneri ameti vastu. 

Ligi 7000 eurose toetuse saab Narva Kutseõppekeskuse liikumisalane projekt, mis on suunatud Narva Kutseõppekeskuse vene emakeelega 1.-2. kursuse ja Viljandi Kutseõppekeskuse eesti emakeelega 1.-2. kursuse kutsekeskharidusõppe õpilastele, kellele korraldatakse 1-päevased sportlikke ühistegevusi Viljandis, Otepääl, Kõrvemaal ja Narvas. Peaaegu 10 000 eurot toetust saab Ida-Virumaa Spordiliit, mis korraldab Ida-Virumaa koolide õpilastele ja õpetajatele orienteerumise õppepäevi. Noori õpetatakse kaarti ja kompassi lugema ning neile korraldatakse ka võistkondlikke orienteerumisvõistlusi.

Lõimumise ja kaasatuse suurendamiseks mõeldud kultuurialaseid projekte esitati kokku 38. Ligi 20 000 euro suuruse toetuse saab Rahvusooper Estonia 9.-13. oktoobril 2016 toimuva festivali “Narva täis muusikat!” korraldamiseks. Festivali raames toimub üle kogu Ida-Virumaa enam kui 30 üritust, millesse on kaasatud üle kahesaja estoonlase. 19 500 eurot saab Tallinn Music Week korraldaja Musiccase OÜ kultuurilise mitmekesisuse ja võrdsete võimaluste programmi korraldamiseks festivali raames. Programm sisaldab 1. aprillil 2016 toimuvat sümpoosioni “Creativity for Change”, mis on ühepäevane kultuurilisele mitmekesisusele, sõnavabadusele ja võrdsetele võimalustele pühendatud avalik konverents, kuhu oodatakse ligi 800 osalejat üle Euroopa. 31. märtsist – 2. aprillini saab kuulata muusikaprogrammi „Ethnic Diversity“. Koostöös Telliskivi tänavatoidufestivaliga toimub 28. märtsist – 3. aprillini maailmakööke tutvustav rahvusköökide eriprogramm erinevates Tallinna restoranides ning uutes kodu- ja pop-up söögikohtades. Koostöös PÖFF-iga tuuakse vaatajateni rahvusvahelise mitmekesisuse filmiprogramm, mida saab vaadata 28. märtsist - 3. aprillini. Pea 8000 eurot toetust saab N-Videopress OÜ “Kohtumised Tarkovskiga 2016“ ürituste korraldamiseks Tallinnas, Maardus, Ida-Virumaal, Tartus ja Pärnus.

Projektikonkursse „Ühise teabevälja edendamine kultuuri ja sporditegevuste kaudu“ korraldab MISA alates 2014. aastast. Konkursi 2016. aasta eelarve on 79 175 eurot. Konkurssi rahastab Kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Jana Tondi
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel. 659 9069
E-post: jana.tondi@meis.ee