Uudised
Prindi lehekülg
31 rahvusvähemuste kultuuriühingute ürituse korraldajat saavad MISA-lt toetust
13.04.2016

PRESSITEADE

Selgunud on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) korraldatud rahvusvähemuste kultuuriühingute projektikonkursi tulemused. Kokku toetatakse sel aastal 31 taotleja tegevust ja üritust kogusummas 90 500 eurot.

„Tänu rohketele kultuuriüritustele ja festivalidele on Eesti kultuurielu rikkalik ning mitmekesine. Kultuuriürituste mitmepalgelisusele annavad oma osa ka Eestis tegutsevad rahvuskultuuriseltsid, kes rikastavad meie kultuurimaastikku erinevate rahvuste muusika, tantsude, käsitöö, kunsti ja kirjasõnaga,“ kommenteeris MISA partnerlussuhete valdkonnajuht Kristina Pirgop. „Rahvusvähemuste kultuuriühingute projektikonkursi taotlejate hulgas oli juba traditsiooniks saanud ürituste ja festivalide korraldajaid, kuid ka täiesti uusi tegijaid. Näiteks 21. mail  korraldatakse Valgas esmakordselt festival nimega „Ukraina kozakate lõbustused“, mille eesmärk on tutvustada laiemale üldsusele kasakate ning ukraina rahva kombeid ja traditsioone. Ürituse raames on planeeritud erinevaid mängulisi tegevusi ka lastele, nagu trossisõit, vibulaskmine ja „Kasakate post“ nimeline teatejooks,“ tutvustas Pirgop. 

Käesoleva aasta projektikonkursi raames rahastatakse mitmeid kontsertsarju. Näiteks Viljandis, Muhumaal, Saaremaal ja Raplas toimuvad vaimuliku muusika ansambli „Orthodox Singers“ kontserdid. Haapsalu, Viljandi, Pärnu, Jõgeva, Tartu ja Valga inimestele tuleb esinema vene rahvamuusikaansambel „Zlatõje Gorõ“. Lastele ja noortele mõeldud tegevustest toetatakse näiteks Tallinna koolide õpilastele ning Tallinna ja Tartu üliõpilastele korraldatavaid aserbaidžaani kultuuri tutvustavaid üritusi, mille raames toimub viktoriin, aserbaidžaani rahvatantsu etendus ja õpituba ning aserbaidžaani maalikunsti ja rahvarõivaste näitus.

Toetust said sel aastal ka XIII vähemusrahvuste kultuurifestival „Rahvuskultuuride loomepada“, mis toimub septembrikuus Jõhvis, suvefestival „Multikultuurne Pärnu - 16“ ja ka Rakveret, Tallinna ning Narvat ühendav rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival Credo.

Samuti said toetust juulis Haapsalus aset leidev eestirootslaste laulu- ja tantsupidu 2016,  Tallinnas toimuv ukraina kultuuri ja kultuuriühingute loomingut tutvustav rahvusvaheline festival "Põhja Täht" ning ukraina kultuuri rahvusvaheline laste-noorte festival "Kvitõ Ukrainy". Toetati ka Sillamäe XXI rahvakultuuripäevi „Läänemere kultuurisillad“ ning IV Rahvusvahelist slaavi kultuuri festivali Svetotš 2016 toimumist.

Konkursi korraldamise eesmärk on aidata kaasa rahvusvähemuste keele ja kultuuri säilimisele ning tutvustamisele Eestis, läbi rahvusvähemuste kultuuriühingute ürituste ja festivalide korraldamise toetamise. Samuti soovitakse edendada rahvuste vahelist koostööd ja ühise inforuumi teket. Projektikonkursile laekus kokku 69 taotlust. Kõigi toetust saanud projektide nimed ja tegevused leiab MISA kodulehelt.

Käesolev konkurss toetab valdkondliku arengukava „Lõimuv Eesti 2020“ elluviimist, mis panustab Eesti ühiskonna mitmekultuurilisusesse ja eri rahvuskultuure esindavate organisatsioonide jätkusuutlikku toimimisse ning arendamisse. Projektikonkurssi rahastab Kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Kristina Pirgop
MISA partnerlussuhete valdkonnajuht
Tel: 659 9024
E-post: kristina.pirgop@meis.ee